Маркарова Оксана Сергіївна

Надзвичайний і повноважний посол України в США

Маркарова Оксана Сергіївна

Місце народження

Народилася 28 жовтня 1976, Рівне.

Освіта

Має українське і зарубіжне освіту. У 1999 році отримала ступінь магістра екології "Києво-Могилянської академії".

Далі навчалася в Університеті Індіани, де в 2001 році отримала ступінь магістра в галузі суспільних фінансів і торгівлі університету Індіани в США. Отримала там нагороду за відмінні успіхи в навчанні та нагороду кращого міжнародного студента. 

Особисте життя

Заміжня. Чоловік — банкір та бізнесмен Данило Волинець. У сім'ї четверо дітей (дві дочки чоловіка від першого шлюбу і двоє спільних).

Кар'єра

Під час навчання в 1996—1998 роках працювала в Міжнародній фундації виборчих систем та в консалтинговій компанії Chemonics Intl. Inc. в рамках проекту «Українська аграрна товарна біржа». 

У 2000 році в США проходила практику в Світовому банку у Вашингтоні, у групі банків та фінансових ринків регіону Європи та Центральної Азії. 

У 2003 році очолила інвестиційну групу ІТТ, де працювала до 2014 року.

У березні 2015 року призначена заступником міністра фінансів України, керівником апарату Міністерства фінансів, а у квітні 2016 року першим заступником міністра фінансів.

8 червня 2018 року, у зв'язку з відставкою Олександра Данилюка, призначена в.о. міністра фінансів України.

22 листопада 2018 року Верховна Рада України затвердила Маркарову на посаді міністра фінансів. Була перепризначена 29 серпня 2019 року. Член РНБО (з 31 травня 2019 до 13 березня 2020).

До грудня 2018 року входила в наглядові ради державних банків як представник уряду.

Після відставки з посади міністра заснувала Фундацію розвитку ринку капіталу та запустила стартап Archidata.

16 грудня 2020 року Оксана Маркарова отримала Національний орден Франції «За заслуги».

Наприкінці листопада 2020 року міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба повідомив у фейсбуці, що «запропонував кандидатуру Оксани Маркарової» в якості «нового Посла України в США».

25 лютого 2021 року указом президента Володимира Зеленського призначена Надзвичайним і Повноважним Послом України в Сполучених Штатах Америки.

Суспільна діяльність

Оксана Маркарова є членом Дорадчої Ради Києво-Могилянської Академії, входить в Коло Друзів Українського католицького університету, та є членом Міжнародної організації молодих президентів (YPO).

Посилання

Оксана Маркарова: «Україні пощастило із новою адміністрацією у США»

15.03.2021