Корчинський Дмитро Олександрович

Український політик, громадський діяч, письменник та журналіст-телеведучий, лідер політичної партії «Братство»

Корчинський Дмитро Олександрович

Місце народження

Дмитро Корчинський народився у місті Київ, 22 січня 1964 року.

Освіта

Навчався у київській середній школі №206, яку закінчив 1981 року.

Одразу після школи вступив на факультет промислової теплоенергетики до Київського інституту харчової промисловості, але у 1984 році, на другому курсі йде з інституту.

Кар'єра

У період з 1984 до 1985 року Корчинський спочатку працював на півдні України в археологічних експедиціях, а потім на київському заводі будівельних матеріалів техніком-наладчиком.

У 1985 році призваний на службу в Радянську Армію, в запас звільнений у 1987 році.

У 1987 році Корчинський вступає на історичний факультет до Київського національного університету ім.Т.Шевченка, але в тому ж році йде з ВНЗ.

У період з 2001 по 2004 рік Корчинський працював на телебаченні, вів на телеканалі TVT телепрограму "Pro et contra", а надалі на телеканалі 1+1 програми "Подвійний доказ" та "Однак".

Політика

Коли в СРСР почалася "гласність" та "перебудова", Корчинський почав займатися активною політичною діяльністю. Так у період з 1987 по 1988 рік працював в Українському Гельсінському союзі, це була перша легальна антирадянська організація в УРСР.

Крім цього Дмитро Корчинський став одним із засновників Спілки незалежної української молоді та членом Українського культурологічного клубу.

1990 — один із засновників і лідерів громадської організації «Українська міжпартійна асамблея» (згодом — «Українська національна асамблея» (УНА). Брав участь у заснуванні «Української народної самооборони» (УНСО). Учасник локальних конфліктів з політичних мотивів (Придністров'я, Абхазія, Чечня). Засновник радикальної організації «Щит Батьківщини». 

1992 року їде до Придністров'я на війну, причому їде добровольцем.

За кілька місяців Корчинський повертається до України для участі у довиборах депутата Верховної Ради України, але до парламенту не потрапив.

1994 року вкотре зазнав поразки у парламентській виборчій кампанії.

У 1997 році у Корчинського та партійного керівництва УНА-УНСО виникає конфлікт, внаслідок чого активіст залишає цю політичну силу.

У 1999 році започатковує Інститут проблем регіональної політики та сучасної політології, а також нову політичну силу – Всеукраїнська політична партія "Братство". Але офіційну реєстрацію дана партія змогла пройти лише 2005 року.

Корчинський бере участь у парламентських виборах у 2002 році, але знову не потрапляє до стін Верховної Ради України.

2004 року брав участь у виборах президента України. За нього проголосував 49641 виборець (0,17%). Таким чином Дмитро Корчинський посів десяте місце із 24. Після першого туру став на бік Віктора Януковича. Після перемоги Віктора Ющенка «Братство» Корчинського об'єдналося з ідеологічно чужою Прогресивно-соціалістичною партією Наталії Вітренко та виступало проти руху нової влади до НАТО та зближення зі США та ЄС. За словами Корчинського, до їх новоствореної опозиції мали приєднатися Партія регіонів та СДПУ(о).

У 2013 році був одним із ініціаторів проведення на території України референдуму щодо заборони діяльності Комуністичної партії України.

Євромайдан

У перші дні Євромайдану брав активну участь, але надалі був оголошений у міжнародний розшук, тож змушений був переховуватись.

5 грудня 2013 року київською прокуратурою винесено підозру про те, що він причетний до організації заворушень 1 грудня. Корчинського оголошено у міжнародний розшук. Після цього він утік у Придністров'я та переховувався на території інших європейських держав. 5 лютого 2014 року він прибув до Ізраїлю, де його відразу затримали місцева поліція. Незабаром Корчинського зняли з міжнародного розшуку і відпустили, оскільки він потрапляє під закон «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зборів», проте судове провадження у порушеній справі досі не закрите.

Під час Кримської кризи та напередодні проведення референдуму про статус Криму Верховна Рада Автономної Республіки Крим 11 березня 2014 року заборонила діяльність «Братства» Дмитра Корчинського та інших націоналістичних угруповань на території республіки. На думку Верховної Ради Криму, їхня діяльність загрожує життю та безпеці мешканців Криму.

Збройний конфлікт на сході України

Під час збройного конфлікту взяв у ньому участь разом з іншими представниками організації «Братство» у складі батальйону «Шахтарськ» розформованого за мародерство, пізніше як гранатометник у батальйоні «Свята Марія».

24 лютого 2022 року, після початку російського вторгнення, Дмитро Корчинський оголосив про створення добровольчого батальйону «Братство». В березні батальйон «Братство» брав участі у визволенні селищ і сіл на лівому березі Київщини.

Проблеми із законом

14 березня 2014 року Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації по Північно-Кавказькому федеральному округу порушено кримінальну справу стосовно громадян України, які перебували в лавах УНА-УНСО, серед яких Дмитро Корчинський. Він підозрюється в участі у банді , яка брала участь у бойових діях проти федеральних сил на боці чеченських сепаратистів у період 1994-1995 років (ч.ч. 1, 2 ст. 209 КК РФ (створення стійкої збройної групи (банди) з метою нападу на громадян, керівництво такою групою (бандою) та участь у вчинених).

15 березня 2014 року прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження стосовно Дмитра Корчинського. Приводом стали матеріали, що розповсюджуються угрупуванням «Братство», які містять пропаганду війни та поводження із закликами знищувати людей та майно у Криму.

21 березня 2014 року Головним слідчим управлінням Слідчого комітету Російської Федерації порушено кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 354 КК РФ (публічні заклики до розв'язання агресивної війни з використанням засобів), ч. 2 ст. 205.2 КК РФ (суспільні заклики до здійснення терористичної діяльності з використанням засобів масової інформації).

Рішенням Верховного Суду Російської Федерації від 17 листопада 2014 року партію «Братство», очолювану Дмитром Корчинським, визнано екстремістською, а її діяльність на території Російської Федерації заборонено.

Компромат

В останні роки багато експертів та журналістів активно обговорюють питання персони Корчинського. Зокрема, висуваються версії, що лідер "Братства" може співпрацювати із ФСБ РФ. Причиною цього є дії Корчинського та його політичних прихильників, які дуже сильно і негативно б'ють за політичне життя країни та світовий престиж України. Наприклад, радикальні дії під час Євромайдану бійців "Братства" були вигідні ЗМІ РФ.

Також існують дані, що Корчинський неодноразово їздив до Російської Федерації, де зустрічався з високопосадовцями та посадовими особами силових структур.

Хобі

Найбільше Корчинський любить займатися революційною діяльністю та читати на відповідну тематику літературу.

Сімейний стан

Одружений. Дружина - Оксана Анатоліївна (нар. 1970) - народний депутат Верховної Ради України VIII скликання. Син - Данило (нар. 1990).

Посилання

15.07.2023