Народився 12 листопада 1974 року, м.Львів.
Володимир Демчишин має три вищі освіти. Перша — диплом спеціаліста міжнародних економічних відносин Львівського державного університету ім. І. Франка. Друга — ступінь спеціаліста він отримав в Європейському університеті «Віадріна» у Франкфурті-на-Одері (Німеччина). Третя — ступінь MBA з міжнародних фінансів в Бізнес-школі Канзаського університету (США).
Вільно володіє чотирма іноземними мовами — англійською, німецькою, польською та російською.
Офіційна біографія Демчишина не повідомляє, чим він займався до 2005 року. У 31-річному віці Володимир влаштувався у столичну компанію «Ernst & Young». З 2005 до 2006 року він обіймав посаду менеджера у відділі корпоративних фінансів.
В «Ernst&Young» Демчишин займався наданням послуг у галузі корпоративного фінансування, стратегічного планування, оцінки компаній та корпоративних реструктуризацій у галузі енергетики, дистрибуції газу, видобутку вугілля, металургії, нерухомості, виробництва товарів народного споживання, інвестиційного бізнесу та банківської діяльності.
Вже у 2007 році Демчишин став віцепрезидентом банку «ING». Тут він займався укладанням договорів із залучення капіталу компанії-забудовника нерухомості в Україні через публічне розміщення акцій на Лондонській біржі.
У 2008 році Володимир переходить до компанії «Інвестиційний Капітал Україна». Наступні шість років він керував відділом інвестиційно-банківських послуг. Влітку 2014 року Володимир переходить на державну службу. До кінця року він очолював Національну комісію, яка здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.
З грудня 2014 року по квітень 2016 року Демчишин займав крісло міністра енергетики та вугільної промисловості. Після звільнення він увійшов до складу Наглядової ради НАК «Нафтогаз». За рік став заступником голови. Звільнений із цієї посади у вересні 2019 року.
Демчишин власник офшорної компанії з Віргінських островів «Лозонсько Файненс ЛТД», а також співвласник кіпрської «Вестал Холдінгз ЛТД» та ще однієї віргінської фірми «АйСіЮ Холдінгз Лімітед». В обох Володимиру належить десять відсотків у статутному капіталі.
Володимир одружений. У подружжя є дві дочки: Крістіна та Анна.
12 листопада 2021 року, слідчі СБУ і ДБР вручили підозру колишньому міністру енергетики та вугільної промисловості України Демчишину, який обіймав цю посаду з 2014 по 2016 рік. Підозра оголошена за статтею ст. 258-3 КК України ‒ сприяння терористичній групі чи терористичній організації. Слідством було встановлено, що посадовець упродовж грудня 2014 - лютого 2015 року видав низку наказів, якими призначив на посади державних підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях, представників терористичних організацій так званих «Л/ДНР». Крім цього, колишній міністр, перевищуючи свої службові повноваження, примусив керівників державної енергогенеруючої компанії укласти кілька угод з представниками так званих «Л/ДНР». Зокрема, щодо постачання вугілля на загальну суму понад 3 млрд грн. У результаті протиправних дій колишнього міністра у розпорядження терористів надійшло понад 200 млн. грн.25 листопада 2021 року, Печерський районний суд міста Києва в своїй Ухвалі, яка була оприлюднена 7 грудня у Єдиному державному реєстрі судових рішень, дав дозвіл на затримання колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина, підозрюваного у закупівлі вугілля з окремих районів Донецької та Луганської областей.
23 грудня 2021 року, Печерський районний суд міста Києва арештував корпоративні права і нерухомість ексміністра енергетики та вугільної промисловості Володимира Демчишина. Зокрема, суд арештував:
Водночас в групі ICU заявили, що на момент прийняття судом рішення про арешт майна Демичишина, він вже не був ані прямим, ані опосередкованим акціонером банку "Авангард" та інших структур інвестиційної групи.
17 січня 2022 року, в ході брифінгу радник з комунікацій ДБР Тетяна Сапьян повідомила, що колишнього міністра енергетики та вугільної промисловості України Володимира Демчишина оголошено в міжнародний розшук у справі про постачання в 2014-2015 роках вугілля із окупованих територій сходу України та сприяння так званим "ДНР" та "ЛНР".
18.04.2023