Партія “Опозиційний блок”

Лідер партії Вадим Новінський

Партія “Опозиційний блок”

Історія

“Опозиційний блок” виник у 2014 році шляхом перейменування вже існуючої партії "Закон і порядок", зареєстрованої з 2010 року. Опоблок фактично став ребрендингом “Партії регіонів”, яка була дискредитована після подій Революції Гідності й втечі експрезидента Віктора Януковича. Колишні політики-регіонали об’єднались під новим брендом аби повернутися до парламенту на позачергових виборах.

14 вересня у Києві відбувся форум, під назвою «Мир. Стабільність. Відродження», у якому взяли участь шість політичних партій: Партія розвитку України, партія «Центр» (керівник Вадим Рабінович), «Нова політика», «Державний нейтралітет», «Україна — Вперед!», «Трудова Україна» та близько 50 громадських організацій.

Учасники форуму прийняли програмну платформу, в якій зазначено, що Опозиційний блок виступає за нейтралітет і збереження позаблокового статусу України та резолюцію, в якій вони вимагають від Президента України миру та припинення кровопролиття, відставки уряду, розпуску та заборони незаконних збройних формувань, притягнення до відповідальності винних в обстрілах населених пунктів на Сході країни.

21 вересня 2014 року стало відомо, що партію «Опозиційний блок» очолив колишній міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.

У 2018 році у партії відбувся розкол. Фракція складається з двох великих груп. Одна частина орієнтується на олігарха Ріната Ахметова, інша — на олігарха Дмитра Фірташа та екс-голову АП Сергія Льовочкіна. 20 листопада 2018 року Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна виключили зі складу фракції «Опозиційний блок». Новим очільником фракції став Вадим Новинський.

Після 24 лютого 2022 року

Після початку вторгнення Росії в Україну у березні 2022 року РНБО призупинила на час воєнного стану діяльність “Опозиційного блоку” та ще ряду партій, пов’язаних із Росією.

У червні 2022 року Восьмий апеляційний суд міста Львова заборонив діяльність Опоблоку. Майно партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду передається державі.

З липня 2022 року партія перебуває у стані припинення. 

Рейтинги

На парламентських виборах 2014 року “Опозиційний блок” отримав 9,4% голосів. У 2019 році партія мала лише 3% підтримки й не змогла подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Станом на квітень 2020 року, згідно із соцопитуваннями, Опоблок мав рейтинг 1%. 

Ідеологія партії

Згідно з аналізом аналітичного центру «Центр східних досліджень», передвиборна програма 2014 року партії була соціал-ліберальною та проросійською.

Платформа партії передбачає захист статусу російської мови як регіональної мови. Станом на 2018 рік партія вважалася однією з найбільших партій із проросійською ідеологією.

Участь у виборах

Позачергові вибори до ВР 2014 року21 вересня 2014 року партія оприлюднила першу десятку виборчого списку, до якої увійшли колишні та діючі члени Партії регіонів. 

  1. Бойко Юрій Анатолійович
  2. Вілкул Олександр Юрійович
  3. Добкін Михайло Маркович
  4. Рабінович Вадим Зіновійович
  5. Білий Олексій Петрович
  6. Ларін Сергій Миколайович
  7. Шуфрич Нестор Іванович
  8. Королевська Наталія Юріївна
  9. Бахтеєва Тетяна Дмитрівна
  10. Скорик Микола Леонідович 

Участь у Парламентських Виборах 2019 року

Перша десятка виборчого списку партії Опозиційний блок на парламентських виборах-2019:

  1. Євгеній Мураєв
  2. Олександр Вілкул
  3. Геннадій Кернес
  4. Геннадій Труханов
  5. Вадим Бойченко
  6. Ростислав Шурма
  7. Богдан Андріїв
  8. Володимир Буряк
  9. Анатолій Вершина
  10. Віталій Хомутиннік

У підсумку на виборах до ВРУ 2019 року партія Опозиційний блок не подолала прохідний бар'єр у 5%.

29.05.2024