“Опозиційний блок” виник у 2014 році шляхом перейменування вже існуючої партії "Закон і порядок", зареєстрованої з 2010 року. Опоблок фактично став ребрендингом “Партії регіонів”, яка була дискредитована після подій Революції Гідності й втечі експрезидента Віктора Януковича. Колишні політики-регіонали об’єднались під новим брендом аби повернутися до парламенту на позачергових виборах.
14 вересня у Києві відбувся форум, під назвою «Мир. Стабільність. Відродження», у якому взяли участь шість політичних партій: Партія розвитку України, партія «Центр» (керівник Вадим Рабінович), «Нова політика», «Державний нейтралітет», «Україна — Вперед!», «Трудова Україна» та близько 50 громадських організацій.
Учасники форуму прийняли програмну платформу, в якій зазначено, що Опозиційний блок виступає за нейтралітет і збереження позаблокового статусу України та резолюцію, в якій вони вимагають від Президента України миру та припинення кровопролиття, відставки уряду, розпуску та заборони незаконних збройних формувань, притягнення до відповідальності винних в обстрілах населених пунктів на Сході країни.
21 вересня 2014 року стало відомо, що партію «Опозиційний блок» очолив колишній міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко.
У 2018 році у партії відбувся розкол. Фракція складається з двох великих груп. Одна частина орієнтується на олігарха Ріната Ахметова, інша — на олігарха Дмитра Фірташа та екс-голову АП Сергія Льовочкіна. 20 листопада 2018 року Юрія Бойка та Сергія Льовочкіна виключили зі складу фракції «Опозиційний блок». Новим очільником фракції став Вадим Новинський.
Після початку вторгнення Росії в Україну у березні 2022 року РНБО призупинила на час воєнного стану діяльність “Опозиційного блоку” та ще ряду партій, пов’язаних із Росією.
У червні 2022 року Восьмий апеляційний суд міста Львова заборонив діяльність Опоблоку. Майно партії та всіх її осередків, згідно з рішенням суду передається державі.
З липня 2022 року партія перебуває у стані припинення.
На парламентських виборах 2014 року “Опозиційний блок” отримав 9,4% голосів. У 2019 році партія мала лише 3% підтримки й не змогла подолати п’ятивідсотковий бар’єр. Станом на квітень 2020 року, згідно із соцопитуваннями, Опоблок мав рейтинг 1%.
Згідно з аналізом аналітичного центру «Центр східних досліджень», передвиборна програма 2014 року партії була соціал-ліберальною та проросійською.
Платформа партії передбачає захист статусу російської мови як регіональної мови. Станом на 2018 рік партія вважалася однією з найбільших партій із проросійською ідеологією.
Позачергові вибори до ВР 2014 року21 вересня 2014 року партія оприлюднила першу десятку виборчого списку, до якої увійшли колишні та діючі члени Партії регіонів.
Участь у Парламентських Виборах 2019 року
Перша десятка виборчого списку партії Опозиційний блок на парламентських виборах-2019:
У підсумку на виборах до ВРУ 2019 року партія Опозиційний блок не подолала прохідний бар'єр у 5%.
29.05.2024