ГоловнаЕкономікаБізнес

НАБУ пред'явило п'ять підозр у справі про закупівлю дизпалива "Укрзалізницею"

Троє підозрюваних знаходяться в розшуку.

НАБУ пред'явило п'ять підозр у справі про закупівлю дизпалива "Укрзалізницею"
Фото: kremenchug.ua

Національне антикорупційне бюро 17-18 липня оголосило п'ять підозр за ч.2 ст.364 Кримінального кодексу (зловживання службовим становищем) у рамках справи про заподіяння збитків "Укрзалізниці" під час закупівлі дизельного палива.

Про це повідомляють на сайті НАБУ.

Підозрюваними є колишній начальник філії УЗ "Центр забезпечення виробництва", його заступник, начальник відділу нафтопродуктів цієї філії, куратор компанії-постачальника "Вог Аеро Джет" (зараз - "Воленс Трейд") і його підлеглий. Троє з них - начальник філії та представники постачальника - перебувають у розшуку.

За версією слідства, в березні 2016 року ТОВ "Вог Аеро Джет" виграло тендер і уклало з "Укрзалізницею" договір про постачання дизпалива за ціною, яка на той момент була нижчою за ринкову. Але після цього були підписані кілька додаткових угод до договору, згідно з яким вартість дизпалива для залізниці зросла на підставі норми, що дозволяє підвищення ціни до 10% в разі її коливання на ринку.

Між другою і третьою додатковими угодами ринкові ціни на паливо не росли, тому укладення третьої додаткової угоди суперечило інтересам держави і УЗ і вимогам законодавства, визнали в НАБУ. Як наслідок, закупівельна ціна дизпалива не тільки втратила свою економічну вигідність, а й перевищила ринковий рівень цін, що призвело до спотворення результатів торгів.

"Укрзалізниця" закупила в переможця тендеру три чверті від запланованого обсягу палива за цінами, підвищеними на підставі третьої додаткової угоди, і в результаті переплатила постачальнику за дизельне паливо 92 млн грн. Крім того, третя додаткова угода вплинула і на ціну палива, яка визначалася наступними (четвертою і п'ятою) додатковими угодами. Детективи вважають, що це збільшило вартість придбаних обсягів палива за договором постачання ще на 22 млн грн.

Досудове розслідування за цими фактами детективи НАБУ почали у вересні 2016 року.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram