ГоловнаКультура

В Університеті Грінченка представлять онлайн-бібліотеку аудіокниг на українському Анонс

До начитки долучилися теле- і радіоведучі, актори театру і кіно, зірки української музичної сцени, студенти та волонтери.

В Університеті Грінченка представлять онлайн-бібліотеку аудіокниг на українському
Фото: libinform.ru

20 грудня об 11:00 в Київському університеті імені Бориса Грінченка (вул. Маршала Тимошенка, 13-Б) відбудеться презентація соціального проекту, реалізованого в рамках Громадського бюджету Києва — «Слухай. Бібліотека аудіокниг українською мовою».

Як повідомляють автори проекту - команда «Типовий Київ», онлайн-бібліотеку увійшли аудіокниги класичної української прози та поезії, що входять до шкільної програми, а також твори відомих сучасників з їхнім авторським начитуванням. Авторській команді «Типовий Київ» спільно з Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка за рік вдалося реалізували амбітне завдання – озвучити понад 100 книг і віршованих творів. 

До начитування долучились теле- та радіоведучі, актори театру та кіно, зірки української музичної сцени, студенти та просто волонтери, які пройшли кастинг. Серед них:  Валерій Харчишин, Даша Астаф'єва, Богдан Бенюк, Даша Коломієць, Назар Задніпровський, Павло Зібров, Тимур Мірошниченко, Євген Янович, Олександр Ярмак, Євген Галич, Женя Бардаченко (Jay DILEMMA), Олексій Супрун (Петро Бампер), Ірина Хоменко, Поліна Ткач, Олег Маслюк та інші відомі українці. 

«Аудіокниг українською мовою вкрай обмаль, а в умовах сучасного розвитку технологій знання та культуру необхідно доносити в максимально простих і зручних формах. Аудіокнига – одна з таких форм», – коментують ініціатори проекту. Крім того, такого формату творів дуже потребують люди з особливими потребами (з вадами зору, діагнозами дислексії, труднощами в навчанні, зокрема з неспроможністю сприймати інформацію зорово). 

Серед озвучених книг – класика української прози Ольги Кобилянської, Квітки-Основ'яненка, Івана Франка, Панаса Мирного, Валер’яна Підмогильного та ще десятки авторів. Понад 50 віршованих творів  Максима Рильського, Олени Теліги, Дмитра Павличка, Лесі Українки, Миколи Хвильового й інших письменників. Сучасна література від Деркачової Ольги, Ліра Євгена, Сняданко Наталії, Христини Козловської. Марк Лівін і Катерина Бабкіна начитали свої найкращі авторські роботи. 

Проект реалізовано спільно з Департаментом освіти КМДА, і з  2019 року стане ще одним інструментом сучасної школи.  

Під час відкритої презентації авторська група офіційно запустить проект, розкаже про його створення, результати та подальші плани. На захід запрошені представники міської влади, зірки, які долучилися до озвучування книг, а також автори сучасних творів.

Сайт проекту: https://sluhay.com.ua/ 

Подія в facebook: https://www.facebook.com/events/130119971224899/

Акредитація представників ЗМІ - Тетяна Поліщук, +380 50 968 1430

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram