ГоловнаБлогиБлог Марини Бурмаки

Відкрита заява громадської спілки «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України»

У процесі демократизації суспільного життя з середини 90-х років минулого століття, поряд з виникненням різнобічних політичних партій, набуває активного поширення земляцький рух у столиці незалежної України. Вже з 2000-го року активно діє Рада (зараз ГС «Асоціація земляцьких організацій «Рада земляцтв областей та регіонів України»).

Проголошуючи позапартійну позицію, земляцтва Асоціації декларують свою відданість рідній землі, бажання об’єднати зусилля киян – вихідців з різних регіонів України в ім’я надання допомоги своїм областям, районам, містам, земляцької підтримки один одного у нинішній непростий час. Товариства підтримують тісні зв’язки з об’єднаннями земляків, вихідців із своїх регіонів, які проживають у США, Канаді, Польщі, Білорусі та багатьох інших країнах зарубіжжя.

Всі ці роки діяльність Асоціації земляцьких організацій спрямовувалась на утвердження соборності неподільної української держави, збереження територіальної цілісності України, різноманітних етнокультурних традицій, історії та сьогодення кожного регіону.

На жаль, у зв’язку з агресивною політикою Путінської Росії посилилися дії недругів України, спрямовані не тільки на відкриту війну та відторгнення уподобаних територій, а й на руйнування психології самих громадян України. Виникають (засновуються за вказівками «старшого брата») різноманітні самодіяльні сепаратистські організації, які діють за власною логікою та при фінансовій підтримці Кремлівської агентури.

Так, нещодавно, на сторінках різних інформаційних агентств з’явилися повідомлення про діяльність ГО «Донбаське земляцтво Києва» під орудою А. Будяка (в Асоціації вперше почули про це, так зване, земляцьке об’єднання), що відверто проповідує ідеї сепаратизму, ініціює звернення різних громадських організацій про надання регіонам України «особливого статусу» і створення вільних економічних зон. Це псевдоземляцтво є організатором дестабілізації, генератором ідей федералізації не лише на рівні окремих регіонів, а й на загальнодержавному рівні. Ми вже знаємо з офіційних джерел з якою запопадливістю ці «діячі» земляцького руху топчуться по священних першоосновах життя цивілізованих країн.

З усією відповідальністю заявляємо, що ГО «Донбаське земляцтво Києва» не належить до організованого інституціоналізованого земляцького руху столиці та не входить до складу офіційно зареєстрованої Асоціації. Діяльність даної організації не сумісна з громадянськими цінностями і консолідуючою спрямованістю дій Асоціації земляцьких організацій.

Рада земляцтв областей та регіонів України глибоко обурена діями самопроголошеного ГО «Донбаське земляцтво Києва» на підтримку федералізації, надання окремим регіонам України особливого статусу, що є відвертим сепаратизмом та спрямована на розкол єдиної цілісної держави України.

Отож, категорично заявляємо, що серед всіх патріотичних об’єднань земляків, згуртованих в офіційно зареєстровану Асоціацію, самозваному угрупуванню відступників-будяківців місця немає. І ніколи не знайдеться, бо на ниві українській має квітувати тільки добро і злагода, а ще бажання творити вільну і незалежну Україну.

Впевнені, що дана ситуація жодним чином не вплине на загальний патріотичний імідж та авторитет земляцького руху України.

Разом з тим вважаємо за необхідне активізувати свою діяльність щодо формування громадянської культури на основі українських національних цінностей при одночасному формуванні поваги до культури всіх народів і народностей, що проживають на території нашої держави.

Ми запрошуємо киян – вихідців з різних регіонів долучитися своїм досвідом та активною громадянською позицією до об’єднавчої діяльності своїх земляцьких товариств в ім’я злагоди і миру в Україні.

За дорученням громадської спілки

«Асоціація земляцьких організацій

«Рада земляцтв областей та регіонів України»

Голова Асоціації Віктор ТКАЧЕНКО

Марина Бурмака Марина Бурмака , Політолог, громадський діяч, президент Українського Центру суспільного розвитку
Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram