ГоловнаСвіт

США ввели санкції проти "Боширова" і "Петрова" за отруєння Скрипалів

Всього нові санкції введено стосовно 18 громадян Росії.

США ввели санкції проти "Боширова" і "Петрова" за отруєння Скрипалів
Фото: news.met.police.uk

Міністерство фінансів США розширило список санкцій, додавши в нього Анатолія Чепігу (Руслана Боширова) і Олександра Мишкова (Олександра Петрова), яких британська влада звинувачує у справі про отруєння Скрипалів в Солсбері.

Прізвища Чепіги та Мішкіна із зазначенням в дужках прізвищ, під якими вони з'являлися на російському телебаченні і фігурували в перших заявах влади Британії, опубліковані на сайті мінфіну.

Британські слідчі дійшли висновку, що Чепіга і Мішкін - агенти російської військової розвідки ГРУ, повідомляє ВВС.

26 вересня дослідницька група Bellingcat і російське видання The Insider в спільному розслідуванні повідомили, що під прізвищем Боширов ховається полковник ГРУ Анатолій Чепіга.

8 жовтня вони ж повідомили, що Олександр Петров виявився офіцером ГРУ Олександром Мішкіним.

"Уряди багатьох країн, включаючи США, Великобританію, Німеччину, Францію і Канади, дали зрозуміти, що відповідальність за атаку лежить на російській владі", - йдеться в повідомленні.

Всього нові санкції введено стосовно 18 громадян Росії. Крім Чепіги та Мішкіна, це Борис Антонов (ГРУ), Віктор Бояркін (пов'язаний з Олегом Дерипаскою), Олена Хусяінова (пов'язана з "Конкорд менеджмент"), Анатолій Ковальов (ГРУ), Микола Козачок (ГРУ), Олексій Лукашов (ГРУ), Олександр Малькевич (пов'язаний з інформаційним агентством USA Really), Артем Малишев (ГРУ), Олексій Мінін (ГРУ ), Олексій Моренець (ГРУ), Віктор Нетикшо (ГРУ), Олександр Осадчук (ГРУ), Олексій Потьомкін (ГРУ), Євген Серебряков (ГРУ), Олег Сотніков (ГРУ), Іван Єрмаков (ГРУ).

У заяві уточнюється, що мова йде про індивідуальні санкції, що блокують фізосіб і юросіб.

Колишній офіцер ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія були отруєні в Солсбері 4 березня. Британія вважає отруювачами Петрова і Боширова, називаючи їх співробітниками російської військової розвідки. Британська влада називала тільки ці прізвища, обумовлюючи, що вони вигадані.

Російська влада заперечує звинувачення в свою адресу. Президент Володимир Путін називав Петрова і Боширова приватними особами, що не мають стосунку до розвідки. Після його заяви обидва побували в ефірі державного телеканалу RT і заявили, що їздили в Солсбері як туристи.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram