ГоловнаСвіт

В ООН відклали питання про виведення російських військ з Придністров'я

На прохання Росії розгляд перенесли на жовтень.

В ООН відклали питання про виведення російських військ з Придністров'я
Фото: 112.ua

Розгляд Генеральної асамблеєю ООН питання про виведення російських військ з Придністров'я було вирішено перенести на жовтень. Про це оголосив прес-секретар ООН Бренден Варма, повідомляє Укрінформ.

"Згідно з домовленістю між заінтересованими сторонами, генеральний комітет ухвалив рішення відкласти дискусії з цього питання (виведення російських військ з Придністров'я - ред.) на жовтень", - повідомив Варма.

Він уточнив також, що "зацікавленими сторонами є Росія і Молдова".

Нагадаємо, в середині серпня представник Молдови в ООН Віктор Морару звернувся до Генсека ООН з листом, в якому молдавська делегація просить включити до порядку денного Генасамблеї питання про повне виведення з території Придністровського регіону російських військ і озброєння.

При цьому в уряді Молдови уточнили, що мова йде про виведення Оперативної групи російських військ з Придністров'я, а не про контингент російських миротворців в Зоні безпеки на Дністрі. Російська сторона виступила проти виведення військ, мотивувавши відмову тим, що це негативно позначиться на двосторонніх відносинах між Молдовою і РФ, а також на процесі Придністровського врегулювання.

На території Придністровського регіону розташована Оперативна група російських військ (близько 1500 військовослужбовців), а на військових складах у селі Колбасна Рибницького району зберігається понад 20 тисяч тонн боєприпасів, снарядів і авіабомб.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram