>

Люксембург здобув 9 перемог у відбіркових кампаніях

В офіційних турнірах "карлик" бере участь з 1934 року

У суботу збірна України проведе виїзний матч відбору на Євро-2016 проти збірної Люксембургу. Наш найближчий суперник вважається безнадійним аутсайдером і входить до так званих «футбольних карликів». У рейтингу ФІФА Люксембург посідає 108-е місце.

Однак недооцінювати «карликів» не варто. У відборі на Євро-2014 Люксембург вже відібрав очки у Білорусі (1: 1, наші сусіди врятувалися від поразки на 78-й хвилині). Македонія ледь не оступилася у матчі проти «карлика». Після першого тайму Люксембург у Скоп'є вів 1:2, але після перерви Македонія дотиснула суперника. Переможний м'яч господарі провели на 90-й хвилині. І тільки Іспанія не відчувала проблем із суперником, розгромивши «карлика» - 4:0.

У попередньому відборі, на ЧС-2014, Люксембург здобув одну перемогу (над Північною Ірландією) і три матчі звів унічию (з Північною Ірландією і двічі з Азербайджаном), 6 поєдинків наш суперник програв.

У відборі на ЧЄ-2012, Люксембург в десятьох іграх здобув одну перемогу (Албанія) і одного разу зіграв внічию (Білорусія).

У відборі на ЧС-2010, Люксембург здобув головну перемогу у своїй історії, здолавши Швейцарію (2:1). Крім того «карлик» двічі зіграв внічию з Молдовою.

Нарешті, у відборі до ЧЄ-2008, наш найближчий суперник переміг Білорусь, програвши решту 11 ігор.

У відбіркових турнірах на ЧС-1998, 2002, 2006 і ЧЄ-2000,2004 Люксембург очок не набирав. А ось у відборі на Євро-1996 «карлик» вистрілив (вперше у своїй історії). Люксембург здобув три перемоги (двічі над Мальтою і раз над Чехією) і один раз зіграв внічию (знову з Білоруссю).

Загалом у відбіркових турнірах Люксембург 224 матчів: 9 перемог, 16 нічиїх.