ГоловнаСуспільствоЖиття

Раді запропонували змінити модель реєстрації місця проживання

Послуга стане доступною онлайн без довідок і погоджень.

Раді запропонували змінити модель реєстрації місця проживання
Фото: info-ovir.com

У Верховній Раді 17 жовтня було представлено проект закону "Про свободу пересування і вільний вибір місця проживання в Україні", розроблений Офісом реформування адміністративних послуг.

Про це повідомила прес-служба Міністерства економічного розвитку і торгівлі.

Нова система зробить послугу реєстрації місця проживання доступною в інтернеті і скасує додаткові документи та довідки.

Для реєстрації або зняття з реєстрації буде подаватися тільки одна заява; не потрібні будуть ніякі документи та узгодження; внесення відміток у паспорт про місце проживання буде необов'язковим і здійснюватиметься тільки за бажанням особи.

Усувається необхідність подавати довідки про місце проживання або склад сім'ї; виключається можливість дублювання реєстрації в різних реєстрах територіальних громад; органи будуть обмінюватися інформацією про місце проживання без залучення особи; інформація про місце проживання відповідатиме дійсності на момент її запиту.

Факт реєстрації не буде підставою набуття особою або позбавлення її будь-яких прав на житло та інше майно, що розташоване за адресою зареєстрованого або знятого з реєстрації місця проживання.

З метою попередження ухвалення незаконних рішень, зокрема судових, встановлюється, що в разі виникнення спору (наприклад, наявності незгоди власника житла) жодне рішення не може ґрунтуватися лише на факті реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання.

У разі реєстрації за однією адресою більш ніж трьох сімей потрібно буде підтверджувати факт проживання.

"Підхід до реєстрації місця проживання в Україні не змінювався ще з радянських часів. Сьогодні процедура змушує кожного громадянина доводити державі своє право проживання в квартирі і збирати низку довідок, підтверджень. Реформа передбачає запровадження принципу, за яким особі достатньо повідомити про своє місце проживання за допомогою однієї заяви. Нова система базується на повній довірі громадянам з боку держави", - пояснив важливість удосконалення законодавства у сфері реєстрації місця проживання перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі Максим Нефьодов.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram