ГоловнаСуспільствоЖиття

"Наше завдання - охопити сімейними формами виховання якнайбільше дітей-сиріт", - Олексій Савченко Актуально

У Миколаївській області дедалі більше дітей-сиріт отримують батьківську опіку і нові сім'ї.

"Наше завдання - охопити сімейними формами виховання якнайбільше дітей-сиріт", - Олексій Савченко

Протягом останніх п'яти років в Миколаївській області зберігається тенденція до зменшення кількості дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Завдання, яке стоїть перед усіма відповідальними органами влади - охопити сімейними формами виховання якнайбільшу кількість дітей. Про це заявив голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.

Станом на кінець вересня загальна кількість дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, в Миколаївській області становить 2967 дітей, що на 88 осіб менше, ніж на початок 2018 року.

Останніми роками значно зріс рівень усиновлення і зберігається стійка тенденція до переважання національного усиновлення над міждержавним. Основна форма сімейного виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в області - опіка і піклування.

На території Миколаївської області під опікою і піклуванням виховуються 2050 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Також в області продовжують розвиватися такі сімейні форми як прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу.

"Наше завдання і надалі розвивати в області сімейні форми виховання. Завдяки державній ініціативі, минулого року Миколаївщина отримала 19,5 млн грн субвенції на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, соціального житла для дітей-сиріт. За ці кошти в області придбано три житлових будинки в м. Очакові, м. Новий Буг та м. Баштанка для розміщення дитячих будинків сімейного типу, що дозволило влаштувати в них понад 15 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та 28 квартир, до яких заселено 33 особи з дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Цього року вже маємо 43,4 млн грн.

Розвиток сімейних форм виховання і створення комфортних умов для дітей - завдання, яке вже зараз вирішується", - коментує голова Миколаївської ОДА Олексій Савченко.

Зазначимо, що в 2018 році створено 3 ДБСТ і влаштовано 25 дітей, 6 ПС, в які влаштовано 18 дітей. До кінця року планується відкриття ще двох будинків сімейного типу, а саме: у м. Баштанці в будинку, придбаному на кошти субвенції, і в м. Миколаєві у власному житлі.

Крім того, станом на 27 вересня, в області діють 37 дитячих будинків сімейного типу, де виховуються 236 дітей та 159 прийомних сімей, де виховуються 310 дітей. Разом в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях виховуються 546 дітей відповідної категорії.

Всього сімейними формами виховання (опіка та піклування, прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного типу) охоплено 2596 дітей зазначеної категорії, що становить 87,5% від загальної кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування в області (2967). Приріст до попереднього року питомої ваги дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які виховуються у сімейних формах виховання, становить 1,5%.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram