ГоловнаСуспільствоЖиття

Фото дня. Парамедик Ілля

"Один раз в Авдеевке привезли к нам пацана, кровотечение на шее. Это очень критично - все решают доли секунды. Рану ему зажал товарищ. Так и приехали в больницу. Отпустить не может - кровь хлынет. И держать больше не может - рука немеет. Так мы ему руку скотчем примотали к шее. Спасли раненного, выжил".

Так виглядають будні Іллі. Він - парамедик з волонтерської групи “Ангели Тайри”, ASAP (Благодійний фонд «АСАП ЕМС Хоттабич»), що працює в зоні АТО. Киянин, 46 років. Позивний "Фокс".

Фото зроблене наприкінці вересня 2017 року біля Широкиного. Серед зруйнованих елінгів. У момент затишшя
Фото: Макс Левін
Фото зроблене наприкінці вересня 2017 року біля Широкиного. Серед зруйнованих елінгів. У момент затишшя

До війни Ілля працював монтажником металопластикових вікон у Києві. За Майданом стежив з онлайн-трансляцій. Під час чергового перегляду з друзями прямого включення з Грушевського (в момент загострення протистояння з "Беркутом") не витримав їхніх коментарів про те, як правильно кидати "коктейлі Молотова".

"Народ, может хватит просто комментировать? До Майдана полчаса езды. Собираем вещи, и туда. Сможем показать, как надо - не словом, а делом. Кто со мной?" - звернувся він до товаришів.

Але поїхав сам.

Так Ілля опинився на Майдані. Після Революції і на початку війни подався в “Український легіон”. Пройти підготовку і - в разі потреби - вирушити на фронт.

За два роки закінчив курси військової підготовки і парамедиків.

"Когда я понял, что в АТО нас (“Український легіон” - ред.) отправлять не собираются, готовят максимум для теробороны Киева, подошел к своему инструктору и попросил направить на Донбасс. Он дал телефон кого-то из ASAP. Так я и попал в медики-добровольцы", - розповідає Ілля.

З листопада 2016 року “Фокс” провів 6 ротацій в АТО у складі медиків ASAP - Зайцеве, Торецьк, Авдіївка (під час загострення взимку 2017 року).

Фото: Макс Левін

" В Авдеевке, во время зимнего обострения, было очень много раненных. Привезли сразу человек 6-8 новых, 300-х (поранених - ред.). Мест нет вообще, сложили в коридоре под стенкой. Кричат страшно, стоны - у них травматические ампутации. В общем, месиво. Кровь рекой. И в память врезался момент, как уборщица просто шваброй сгоняла кровь к сливу...", - згадує Ілля.

З осені 2017 року він проходить ротацію в Бердянському (поблизу Широкиного) і в Павлополі в складі “Ангелів Тайри” ASAP.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram