ГоловнаПолітика

У США почалася атака російських пранкерів проти визнання Голодомору геноцидом

Посольство повідомило губернаторам про небезпеку фейкових дзвінків, після чого атака переключилася на мерів і конгресменів.

У США почалася атака російських пранкерів проти визнання Голодомору геноцидом
Фото: Дмитрий Алексеенко

Посол України в Сполучених Штатах Америки Валерій Чалий зіткнувся з масованою атакою пранкерів, які телефонують політикам від його імені.

Про це він розповів на зустрічі з українськими журналістами у Вашингтоні, повідомляє "Європейська правда".

За його словами, атака почалася останніми днями.

"Буквально вчора нібито від мого імені і нібито за дорученням президента України надійшло звернення до майже всіх губернаторів - запит на телефонну розмову", - розповів він.

За словами посла, частина губернаторів дали згоду на переговори з людиною, яка видавала себе за посла. Частина переговорів відбулася до того, як посольство дізналося про цю проблему. Це дозволило посольству дізнатися про тематику, яка цікавила пранкерів, і про перебіг розмови.

"Ця людина каже, що є дві підстави для розмови. Одна - економічна співпраця і туризм, і друга тема - Голодомор. І після вступу і загальних фраз про економіку звертається (до губернатора), мовляв, пам'ятаєте, я вас просив (про визнання Голодомору геноцидом на рівні штату)? Так от, це не актуально, давайте перенесемо", - розповів він.

"Очевидно, реальна тема - це Голодомор", - додав посол.

За його словами, посольство повідомило всім губернаторам про небезпеку фейкових дзвінків, після чого атака переключилася на мерів і конгресменів

За словами посла, ініціаторами цих фейкових переговорів є "добре відомі російські пранкери", які вже здійснювали низку провокацій проти України в США, зокрема - розігравши міністра енергетики Ріка Перрі. Як відомо, цей розіграш здійснили в 2017 році пранкери з РФ, відомі як Вован і Лексус.

Раніше посольство України в США повідомляло, що невідомі спрямували запити до губернаторів США про проведення телефонних бесід від імені Валерія Чалого. У посольстві допустили, що матеріали таких неправдивих бесід можуть з'явитися в інформаційному просторі і бути використані для провокацій або з метою завдання шкоди українсько-американським відносинам.

Нагадаємо, 4 жовтня Сенат США визнав Голодомор геноцидом українського народу.

На сьогодні Голодомор визнали геноцидом в 13 штатах Америки (Огайо, Міссурі, Вашингтоні, Вісконсині, Іллінойсі, Массачусетсі, Мічигані, Нью-Джерсі, Нью-Йорку, Орегоні, Пенсильванії, Канзасі і Юті). Крім того, в червні губернатор штату Іллінойс проголосив 2018 рік роком пам'яті жертв Голодомору 1932-1933 рр. в Україні.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram