ГоловнаПолітика

Суддю, що передала газ "Укргазвидобування" компанії Онищенка, відправили під суд

Тетяна Денисюк - дочка колишнього голови харківської податкової Станіслава Денисюка.

Суддю, що передала газ "Укргазвидобування" компанії Онищенка, відправили під суд
Фото: KHARKIV Today

Обвинувальний акт у справі судді, яка передала газ "Укргазвидобування" компанії Онищенка, відправили в суд для розгляду по суті, повідомляє прес-центр НАБУ.

"Служителька Феміди підозрюється в ухваленні завідомо неправосудного рішення у господарській справі. Зокрема, суддя зобов'язала ВАТ "Укргазвидобування" (100% акцій належать НАК "Нафтогаз України", яка є власністю держави) передати на користь приватного товариства природний газ, попередньо заарештований постановами слідчого судді в кримінальному провадженні Національного бюро (так звана "газова справа")", - йдеться у повідомленні.

Рішення про передавання арештованого природного газу приватному товариству суддя ухвалила на підставі розгляду зустрічної позовної заяви від приватного товариства. На думку слідства, розгляд зустрічного позову відбувся в умовах, коли компанія не сплатила судовий збір, в результаті чого державний бюджет недоотримав понад 200 тис. грн.

За даними слідства, в рамках цієї ж господарської справи суддя задовольнила клопотання представника приватного товариства - зменшила розмір пені, що підлягає стягненню з ТОВ за основним позовом, відстрочила на один рік виконання рішення про стягнення понад 3 млн грн боргу на користь "Укргазвидобування".

Надалі рішення судді господарського суду Харківської області було скасовано постановою Харківського апеляційного господарського суду.

Судді повідомили про підозру 21 березня за 2 ч. ст. 364 і ч. 1 ст. 375 Кримінального кодексу України.

17 травня 2018 року судді та її захисникам були відкриті матеріали кримінального провадження для ознайомлення. Розслідування наведених фактів детективи НАБУ почали в січні 2017 року.

За даними з відкритих джерел, мова йде про суддю Тетяну Денисюк. Вона є дочкою колишнього голови харківської податкової Станіслава Денисюка, який зараз перебуває під вартою у справі про податкові майданчики екс-міністра податків і зборів Олександра Клименка.

У грудні 2016 року Денисюк передала "Карпатнадраінвесту" газ, видобутий компанією "Укргазвидобування" втікача нардепа Олександра Онищенка.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram