ГоловнаПолітика

НАБУ порушило справу щодо закупівлі БМП у Польщі

"Ми цю ситуацію бачили ще раніше, і публікація фактично збіглася".

НАБУ порушило справу щодо закупівлі БМП у Польщі
Артем Сытник
Фото: uacrisis.org

Національне антикорупційне бюро України порушило кримінальну справу за фактом корупції під час закупівлі бойових машин піхоти в Польщі.

"Так, кримінальне провадження відкрито. Ми цю ситуацію бачили ще раніше, і публікація фактично збіглася", - сказав директор НАБУ Артем Ситник на прес-конференції, маючи на увазі статтю "Служили два товариші" в журналі "Новое время".

У квітневому номері журналу вийшла стаття, де була описана схема закупівлі Житомирським бронетанкових заводом (ЖБЗ) у Польщі у компанії Wtórplast списаних з озброєння розібраних радянських БМП-1 1980-х років випуску. Польська компанія купувала їх у чеської Excalibur Army по €20-25 тис. за одиницю, після чого розбирала БМП, відокремлюючи вежі від шасі. Потім ЖБЗ, який входить в держконцерн "Укроборонпром", ввозив частини БМП в Україну окремо, написало видання. За його інформацією, кожна вежа оцінювалася в $66 тис., в кожне шасі - в $99 тис. Раніше розібрані частини на заводі знову з'єднували. Вартість цих робіт становила ще $40 тис. за одиницю.

Нібито БМП вартістю €20 тис. обходилася українському оборонному бюджету в $205 тис., йдеться в матеріалі. Відзначається, що у 2017 році Міноборони України купило 200 таких бойових машин, заплативши за них $41 млн.

За даними джерел видання, кінцевим бенефіціаром цієї схеми є народний депутат і екс-голова наглядової ради "Укроборонпрому" Сергій Пашинський.

У свою чергу Пашинський, який очолює комітет Верховної Ради з нацбезпеки і оборони, подав позов про захист честі, гідності та спростування недостовірної інформації до ТОВ "Видавничий дім Медіа-ДК", який видає журнал "Новое время".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram