ГоловнаПолітика

Клімкін вважає вбивство Ноздровської викликом для держави

Міністр першим із чиновників відреагував на трагедію.

Клімкін вважає вбивство Ноздровської викликом для держави
Ирина Ноздровская

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що вбивство юристки Ірини Ноздровської є викликом для держави і тестом для суспільства в питанні захисту жінок-активісток.

"Словом року в багатьох словниках став фемінізм. У нас стало краще з жіночими конгресами, але не з домашнім насильством і роллю жінок в політиці. Убивство І. Ноздровської - виклик для держави і тест для суспільства на здатність захисту жінок-активісток, справедливість загалом і здатність її забезпечити", - написав голова МЗС у твіттері.

Нагадаємо, правозахисниця, юристка Ірина Ноздровська зникла наприкінці 2017 року і була знайдена мертвою 1 січня в річці у Вишгородському районі Київської області. Її тіло скеровано на судово-медичну експертизу. Відкрито кримінальне провадження за фактом умисного вбивства.

Ноздровська довго домагалася вироку для вбивці своєї сестри Світлани, яка загинула під час ДТП у вересні 2015 року. Світлану Сапатинську збили 30 вересня 2015 року. За кермом авто був Дмитро Россошанський. За словами Ноздровської, під час аварії він був під дією наркотиків. Його дядько на той час займав посаду голови Вишгородського райсуду, що допомогло вбивці уникнути покарання. Увесь цей час Ноздровська домагалася справедливості. У травні 2017 року Розсошанському дали сім років позбавлення волі. Суд установив, що водій бачив пішохода, проте не гальмував і не намагався уникнути зіткнення. І замість того, щоб викликати швидку, взявся телефонувати батькові для консультації. Тому суд оголосив вирок - сім років за ґратами із восьми можливих.

Підсудний подав на апеляцію. Суд відбувся 27 грудня. Адвокат намагався оскаржити вирок і підвести свого клієнта під амністію, використовуючи порушення, допущені судом першої інстанції, але в підсумку справу відправили на новий розгляд у першу інстанцію. Підсудному обрали запобіжний захід - 60 діб. Через день після суду Ірина Ноздровська зникла.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram