ГоловнаПолітика

Кличко: пріоритет сьогодні - повернення активів і майна, переданих в управління "Київенерго"

Прокуратура встановила факт порушення законодавства при вилученні об'єктів з комунальної власності.

Кличко: пріоритет сьогодні - повернення активів і майна, переданих в управління "Київенерго"
Фото: пресс-служба

Мер Києва Віталій Кличко головним пріоритетом для міста назвав повернення активів і майна, що були передані в управління «Київенерго». І які належать по праву київській громаді. Про це він заявив під час виступу на засіданні Київради.

“Тут дехто закидає, що доцільно було б придбати акції ПАТ «Київенерго».  Хочу вам нагадати, що уряд України ще в 2015 році включив пакет акцій «Київенерго» 25%+1 до переліку об’єктів державної власності, які підлягають приватизації у 2015-2017 роках, - зазначив Віталій Кличко. -Лунають певні думки, що КМДА мала б придбати ці акції і, тим самим, отримати вплив на «Київенерго». Звертаю вашу увагу на те, що, згідно з чинним законодавством, органи державної влади не можуть бути покупцями об’єктів приватизації (ст. 8 закону «Про приватизацію державного майна»)", - зазначив Кличко.

Мер Києва також наголосив, що наявність пакета акцій в обсязі 25%+1 не дає жодної можливості для здійснення ефективного впливу на ухвалення управлінських рішень, а також на фінансово-господарську діяльність «Київенерго». Згаданий пакет акцій дозволив би брати участь в ухваленні окремих рішень загальних зборів.

“Тому питання: чи доцільно місту витрачати на придбання частини акцій приватного товариства 130 млн грн бюджетних коштів, якщо реального впливу на його діяльність місто не отримає?  Чи є це обґрунтованою інвестицією на сучасному етапі?» - наголосив Кличко.

«Сьогодні головним пріоритетом для міста є  повернення активів і майна, що були передані в управління «Київенерго». І які належать по праву київській громаді», - підкреслив мер Києва.

Він також подякував за співпрацю в цьому питанні столичній прокуратурі. І відзначив, що прокуратурою міста Києва встановлено факт порушення законодавства під час вибуття з комунальної власності в 2004-2006 роках 12,72% пакетів акцій «Київенерго», 67% акцій «Київводоканалу» і 60%+1 «Київгазу. Відповідний позов направлений прокуратурою до господарського суду минулого тижня. Перше засідання суду призначено на 12 жовтня.

“Ми будемо супроводжувати це питання і робити все, щоб повернути киянам активи, які їм належать», - підкреслив Віталій Кличко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram