ГоловнаПолітика

Голосіївський суд засудив Александрова і Єрофєєва до 14 років

Російських військових визнано винуватими в тероризмі

Голосіївський суд засудив Александрова і Єрофєєва до 14 років
Фото: Сергей Нужненко

Голосіївський районний суд засудив російських військових Євгена Єрофєєва й Олександра Александрова до позбавлення волі строком на 14 років з конфіскацією. Термін відбування покарання починається з 18 квітня 2016 року.

Текст вироку зачитала колегія суддів на чолі з Миколою Дідиком.

Докази провини військовослужбовців Головного управління розвідки Генштабу РФ, зібрані держобвинуваченням, визнано достатніми.

Суд відмовився визнати Єрофєєва і Александрова комбатантами, що гарантувало б їм статус військовополонених.

Держзвинувачення просило засудити росіян до 15 років позбавлення волі. Захист вимагав виправдувального вироку.

Нагадаємо, росіян Олександра Александрова і Євгена Єрофєєва поранили й узяли в полон українські військові 16 травня 2015 року в місті Щастя Луганської області. Через два дні офіційний представник російського Міноборони генерал-майор Ігор Конашенков заявив, що вони звільнилися зі збройних сил задовго до свого затримання. 19 травня СБУ опублікувала видео, на яких Александров і Єрофєєв визнавали себе діючими військовослужбовцями, 3-ї Гвардійської бригади спеціального призначення, які прибули на територію сусідньої держави за наказом.

Згодом вони відмовилися від зізнань.

Александрова і Єрофєєва обвинувачували за частиною 2 статті 28 та частиною 2 статті 437 Кримінального кодексу України (ведення агресивної війни або агресивних воєнних дій, вчинене групою осіб за попередньою змовою), частиною 2 статті 201 (контрабанда зброї і боєприпасів, вчинена групою осіб за попередньою змовою), частиною 2 статті 332-1 (порушення порядку в'їзду на тимчасово окуповану територію України, вчинене групою осіб за попередньою змовою), частиною 2 статті 28 та частиною 1 статті 258-3 (створення терористичної групи чи участь у ній, вчинене групою осіб за попередньою змовою), а також частиною 3 статті 258 (терористичний акт, вчинений за попередньою змовою групою осіб і який спричинив загибель людини).

Росіян можуть обміняти на Надію Савченко та/або Олега Сенцова, яких у Росії посадили відповідно на 22 і 20 років.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram