ГоловнаПолітика

Порошенко ветував закон, що пропонує закрити всі оперативно-розшукові справи

Скандальна норма призвела б до втрати результатів слідства.

Порошенко ветував закон, що пропонує закрити всі оперативно-розшукові справи
Фото: rian.ru

Президент Петро Порошенко скористався правом вето щодо закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про Національну поліцію".

Про це йдеться в реквізитах відповідного законопроекту №3225 на сайті парламенту.

Цей закон був ухвалений Верховною Радою 10 листопада, він містить технічні зміни до низки законів у зв'язку з набуттям чинності закону "Про національну поліцію".

Законопроект було внесено до парламенту Кабміном, і під час доопрацювання документа в ньому з'явилася норма про те, що оперативно-розшукові справи, відкриті органами внутрішніх справ до 6 листопада, підлягають закриттю.

Президент у своїх пропозиціях до ветованого закону висловлює претензії до цієї норми. На його думку, прописаний у законі підхід створює ризик втрати відомостей, отриманих органами внутрішніх справ під час оперативно-розшукової діяльності, і не забезпечує спадкоємність заходів, здійснюваних із метою припинення правопорушень та в інтересах кримінального провадження.

Порошенко пропонує викласти цю норму в такій редакції: "Оперативно-розшукові справи, порушені оперативними підрозділами Міністерства внутрішніх справ України до набуття чинності Закону України" Про Національну поліцію", передаються утвореними в установленому порядку відповідними ліквідаційними комісіями оперативним підрозділам Національної поліції України з урахуванням їх компетенції. Оперативні підрозділи Національної поліції України приймають такі справи і набувають щодо них повноваження відповідно до Закону України "Про оперативно-розшукову діяльність" і Кримінального процесуального кодексу України".

Нагадаємо, з 7 листопада, коли набув чинності закон "Про Національну поліцію", міліція в Україні припинила існувати, на її місце прийшла поліція.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram