ГоловнаПолітика

Тимошенко вирішили не виписувати

"Мобільність ніг" екс-прем'єра зросла, але до завершення лікування ще далеко.

Тимошенко вирішили не виписувати
Карл Макс Айнхойпль
Фото: news2000.com.ua

Лікарі вирішили продовжити лікування Юлії Тимошенко в харківській лікарні.

Про це повідомив журналістів керівник клініки "Шаріте" (Берлін, Німеччина) Карл Макс Айнхойпл після огляду німецькими фахівцями Тимошенко й обговорення з українськими лікарями.

"Нині спільно з комісією (українських) лікарів було ухвалено рішення продовжувати терапевтичне лікування пані Тимошенко", - сказав він.

Айнхойпл зазначив, що лікування триватиме в лікарні спільно німецькими й українськими фахівцями, відзначивши плідність такої співпраці.

"Ми змогли домогтися деяких успіхів. Насамперед симптоматика болю значно знизилася, мобільність кінцівок - у першу чергу, це мобільність ніг - також суттєво зросла, але що стосується розвитку сили, силових можливостей пацієнтки, то тут ми не можемо сказати, що задоволені результатом", - сказав лікар.

Пацієнтка Тимошенко вже майже півроку перебуває в стаціонарі. Це безпрецедентний випадок. Німецькі лікарі про це не раз уже говорили, адже ні європейська, ні міжнародна практика не знає таких випадків— Олександр Толстанов, замміністра охорони здоров'я

Відповідаючи на запитання про можливі терміни лікування екс-прем'єра, він закликав не чинити додаткового тиску на Тимошенко та зазначив, що не називає якихось певних термінів лікування.

"Проблема, яка знову і знову відкидає наші досягнення в терапії назад, - це дуже сильний стрес, який відчуває пацієнтка", - наголосив лікар.

Відповідаючи на запитання про тяжкість стану екс-прем'єра і підстави для продовження її лікування, Айнхойпл зазначив, що в Тимошенко є органічне захворювання, і діагноз їй поставили, зокрема, на основі томографічних досліджень, висновків лікарів-неврологів, результатів електричного вимірювання функцій нервів.

"Усі моменти - це саме те, на що пацієнтка не могла б уплинути з власної волі", - зауважив він.

Лікар зазначив, що однією зі складностей лікування є відсутність можливості проводити конфіденційні бесіди лікаря з пацієнтом.

При цьому він наголосив, що відвідування Тимошенко не тільки не мають негативного впливу на лікування, але й дозволяють поліпшити її стан.

Нагадаємо, в неділю німецькі лікарі прибули в ЦКЛ "Укрзалізниці" для продовження лікування Тимошенко.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram