Клименко Олександр Васильович

Керівник Спеціалізованої антикорупційної прокуратури

Клименко Олександр Васильович

Місце народження

Народився на Слобожанщині у вересні 1986 року.

Освіта

Закінчив Національну юридичну академію імені Ярослава Мудрого у Харкові й отримав диплом юриста.

Кар'єра

У березні 2010 року почав працювати в органах внутрішніх справ у Києві спершу слідчим, а потім старшим слідчим.

З листопада 2015 року Клименко працював старшим слідчим у Національній поліції. Зокрема, розслідував справи, які стосувалися розкрадання майна. Також розслідував розкрадання коштів на «Укрзалізниці». Виявилося, що чиновники укладають фіктивні договори й у такий спосіб виводять кошти з підприємства. Клименко написав листа, щоб такі виплати зупинити, але його керівник вимагав відкликати цей лист. Після відмови йому оголосили догану і звільнили.

У березні 2016 року Клименко подався на конкурс до Національного антикорупційного бюро і став детективом. Уже через рік – старшим детективом, а в листопаді 2017 року – керівником відділу. За цей період він розслідував справи екснардепа Олександра Онищенка, екскерівника Державної фіскальної служби Романа Насірова та нинішнього заступника голови Офісу президента Олега Татарова, який відповідає за напрям правоохоронних органів. Він також старший групи прокурорів у справі ексзаступника секретаря РНБО Олега Гладковського.

21 грудня 2021 року комісія з обрання керівництва САП за результатом конкурсу оголосила рейтинг кандидатів. Слідчий Олександр Клименко набрав 246 балів, прокурор Андрій Синюк - 229.

28 липня 2022 року Генеральний прокурор Андрій Костін призначив Олександра Клименка керівником Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

28.07.2022