Блінкен ​Ентоні

Державний секретар Сполучених Штатів Америки

Блінкен ​Ентоні

Місце народження

Блінкен народився 16 квітня 1962 року в місті Йонкерс, штат Нью-Йорк, у родинах євреїв Джудіт (Фрем) та Дональда М. Блінкена, колишнього посла США в Угорщині. Його бабуся та дідусь по материнській лінії були угорськими євреями. Дядько Блінкена, Алан Блінкен, служив американським послом у Бельгії.

Освіта

Блінкен відвідував школу Далтона в Нью-Йорку до 1971 року. Потім він переїхав до Парижа разом зі своєю матір'ю Джудіт та адвокатом Семюелем Пізаром, за якого вона вийшла заміж після розлучення з Дональдом. У Парижі він відвідував École Jeannine Manuel.

Блінкен навчався в Гарвардському університеті з 1980 до 1984 року де займався соціальними дослідженнями та співредагував щотижневий художній журнал «Гарвард Крімзон». Блінкен також написав низку статей про поточні справи для цього журналу. Закінчивши університет зі ступенем бакалавра, Блінкен близько року після закінчення Гарварду працював стажером у «The New Republic». Він вступив на юридичний факультет Колумбійського університету в 1985 році, захистивши докторат з права в 1988 році. Після закінчення школи займався адвокатською діяльністю в Нью-Йорку та Парижі. Блінкен працював зі своїм батьком Дональдом, щоб зібрати кошти для Майкла Дукакіса, кандидата від демократів на президентських виборах у США 1988 року.

Кар'єра

Протягом двох десятиліть Блінкен займав керівні посади у зовнішній політиці в двох адміністраціях. Він був членом апарату Ради національної безпеки з 1994 до 2001 рр.

З 1994 до 1998 рік Блінкен був спеціальним помічником президента та старшим директором зі стратегічного планування та старшим директором РНБ з написання промов.

З 1999 до 2001 рік він був спеціальним помічником президента та старшим директором з питань Європи та Канади.

Він підтримав вторгнення США в Ірак у 2003 році. У 2002 році Блінкен був призначений штатним директором Комітету із закордонних справ Сенату, займаючи цю посаду до 2008 року. Блінкен допоміг тодішньому сенатору Джо Байдену, голові комітету із закордонних справ Сенату, у формулюванні підтримки Байденом вторгнення США в Ірак, причому Блінкен характеризує голосування за вторгнення в Ірак як «голосування за жорстку дипломатію».

Він також був старшим науковим співробітником Центру стратегічних та міжнародних досліджень. У 2008 році Блінкен працював у президентській кампанії Джо Байдена і був членом президентської команди Обами-Байдена.

З 2009 до 2013 року був заступником помічника президента та радником віце-президента з питань національної безпеки. На цій посаді він допомагав формувати політику США щодо Афганістану, Пакистану та ядерної програми Ірану.

7 листопада 2014 року президент Барак Обама оголосив, що призначить Блінкена на посаду заступника секретаря. 16 грудня 2014 р. Блінкен був затверджений Сенатом заступником держсекретаря 55 голосами проти 38.

У 2018 році започаткував разом з колишньою помічницею міністра оборони США з політичних питань Мішель Флурнуа консалтингову фірму WestExec Advisors, яка консультує з питань політичної стратегії.

В ході президентської кампанії 2020 року був радником з питань зовнішньої політики кандидата в президенти Джо Байдена.

2020 року обраний президент США Джо Байден оголосив, що номінує Блінкена на посаду державного секретаря у своїй адміністрації. 26 січня 2021 Сенат США затвердив Ентоні Блінкена Державним секретарем Сполучених Штатів Америки.

Особисте життя

Одружений з католичкою ірландського походження Еван Райан, внучці колишнього глави Секретної служби США, яка почала свою кар'єру в 1990-і роки як помічниця Першої леді США (весільна церемонія проводилася спільно за католицьким і єврейським обрядом).

Захоплення

Блінкен грає на гітарі, у нього записані три пісні, доступні на Spotify по ніку ABlinken.

27.01.2021