Кива Ілля Володимирович

Народний депутат Верховної Ради IX скликання (ОПЗЖ)

Кива Ілля Володимирович

Місце народження

Ілля Кива народився 2 червня 1977 року у Полтаві.

Освіта

Закінчив НЮУ ім. Ярослава Мудрого за спеціальністю “правознавство” та НАВС України за спеціальністю “право”.

Також навчався у ПНПУ ім.Короленка (педагог-психолог) та Полтавському нафтовому геологорозвідувальному технікумі (кваліфікація “технік-механік”).

У 2017 році закінчив Національну академію МВС України за спеціальністю «Право» отримавши ступінь Магістра.

Кар'єра

З 2005 року по серпень 2008 року працював директором та головним бухгалтером ТОВ «Укрзв'язокмонтаж».

Упродовж кількох місяців 2008 року обіймав посаду інженера-технолога на Донецькій залізниці. До 2010 року на цьому ж підприємстві пропрацював начальником Промивально-пропарювальної станції Новозолотарівка.

2010—2011 працював заступником начальника відділу ремонту та будівництва великої кільцевої дороги Служби автомобільних доріг у Київській області Державної служби автомобільних доріг України. Близько двох місяців у 2011 році пропрацював на посаді заступника начальника Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області.

Отримав звання майора міліції і був призначений командиром батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Полтавщина», який було створено управлінням МВС України в Полтавській області на базі батальйону «Полтава», роти «Кременчук» і роти «Мирний», якою до того командував сам Ілля.

1—5 лютого 2015 року керував операцією, під час якої співробітниками МВС України з Дебальцева Донецької області та прилеглих до нього населених пунктів евакуйовано більше тисячі громадян (з них 400 дітей, громадян похилого віку та інвалідів). Також вони брали участь у виведенні з можливого оточення 36 військовослужбовців спецбатальйону МВС «Світязь» та 34 військовослужбовців ЗСУ.

10 грудня 2014 наказом міністра Авакова призначений заступником начальника УМВС України в Донецькій області. На цій посаді став першим серед керівного складу територіальних управлінь МВС, хто активно впроваджував в оперативну роботу базу даних волонтерського проєкту «Миротворець».

З 1 липня 2015 переведений на посаду заступника начальника УМВСУ в Херсонській області, тоді ж йому було достроково надано спеціальне звання «підполковник міліції». З серпня 2015 року — підполковник міліції.

Після служби на Сході заснував та очолив «Всеукраїнський союз ветеранів АТО», метою якого є забезпечення соціального захисту учасників бойових дій, а також забезпечення військово-патріотичного виховання та формування на цій основі осередків територіальної оборони.

Очолював благодійну організацію «Міжнародний благодійний фонд Іллі Киви Визволення», що займається реабілітацією дітей, які потрапили до виховних колоній. Заснував і став власником та головою громадських організацій «Всеукраїнська національна федерація дворового футболу» та «Всеукраїнська федерація доміно».

22 жовтня 2015 року очолив Департамент протидії наркозлочинності. 19 травня 2016 року Міністерство внутрішніх справ звільнило Ківу з займаної посади.

З жовтня 2016 року по червень 2017 року Кива був радником Міністра внутрішніх справ України.

Від 8 липня 2017 року - голова Соціалістичної партії України. Його призначення оскаржує в судовому порядку Сергій Каплін, що вважає себе легітимним головою партії.

У 2016 році балотувався у народні депутати на довиборах до ВРУ по 183 округу (частина м. Херсон та Білозерський район) як самовисуванець.

У 2019 році балотувався на посаду Президента України від "Соціалістичної партії України" як її член.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” номером 34 у списку як член партії. Член однойменної фракції. Член Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Критика

Під час роботи заступником начальника Управління у справах захисту прав споживачів у Полтавській області був звинувачений у хабарництві. У грудні 2013 року Жовтневий суд Полтави визнав Киву винним. Наступного року суд переглянув вирок та застосував закон про амністію.Як з'ясувалось згодом, суд взяв до уваги довідку з психлікарні про хворобу підозрюваного.

Кива отримав звання майора міліції і був призначений командиром батальйону патрульної служби міліції особливого призначення «Полтавщина», який було створено управлінням МВС України в Полтавській області на базі батальйону «Полтава», роти «Кременчук» і роти «Мирний», якою до того командував сам Ілля. Начальник ГУМВС Полтавської області Іван Корсун підтвердив наказ Авакова.

Пізніше в результаті протесту бійців батальйону «Полтавщина» Киву було звільнено, а батальйон розформовано. В окремий батальйон спецпризначення «Полтава» було виділено 275 бійців. Командиром нового батальйону «Полтава» став колишній боєць добровольчого батальйону «Азов» Юрій Анучін.

У 2017 році Кива організував напівзаконне воєнізоване формування «Безпека життя» під патронатом МВС, котре використовувалось як тітушки у мітингах на стороні забудовників та зокрема у контрмітингу під САП, підтримуючи закриття справи «Рюкзаків Авакова». Структура була розформована у жовтні 2018 року.

1 жовтня 2018 року громадський активіст Сергій Стерненко заявив, що Кива у присутності правоохоронців погрожував йому розправою, сказавши: «ми вас, активістів в землю будемо закопувати».

Посилання

16.09.2019