Карплюк Володимир Андрійович

Екс-міський голова м. Ірпінь, голова політичної партії «Нові обличчя»

Карплюк Володимир Андрійович

Місце народження

Народився 2 серпня 1981, смт. Стрижавка Вінницька область.

Освіта

У 2003 році закінчив Національну академію державної податкової служби України. Очолював Студентський парламент академії. Навчався в аспірантурі та викладав в академії, був методистом відділу виховної роботи.

Кар'єра

У 2007-2010 та в 2011-2014 роках розвивав власний бізнес.

З 2010 по 2011 рік працював заступником Бучанського міського голови з економічних питань.

На позачергових виборах 26 жовтня 2014 року був обраний і до чергових місцевих виборів у жовтні 2015 року працював Ірпінським міським головою.

На чергових місцевих виборах 25 жовтня 2015 року був обраний і працював Ірпінським міським головою до серпня 2018 року.

2 серпня 2018 р. – добровільно склав повноваження міського голови Ірпеня під тиском кримінальних справ та громадськості міста на свій день народження.

2019 року балотувався у народні депутати від Києво-Святошинського району та Приірпіння (95 округ, Київська область) як самовисуванець.

Очолює партію “Нові обличчя”, яка останні роки декларує практично нульові надходження, що свідчить про те, що ані партійці, ані громадяни партію фінансово не підтримують.

Доходи та майно

2015 р. Володимир Карплюк задекларував 67 квартир (загальна площа понад 7 тисяч квадратних метрів), які він придбав у 2013 році і заплатив за них майже 21 мільйон. А також 4 садових будинки.

11,8 млн гривень декларант витратив на придбання нежитлової нерухомості. На додачу до всього Карплюк у 2013 році поклав 4 млн гривень на рахунок у банку.

Має у власності 20 земельних ділянок, що розташовані в кількох населених пунктах столичного регіону.

Його дружина Лариса, згідно з декларацією, володіє однією квартирою в столиці і сімома — у Бучі, двома житловими будинками в Бучі, а також 9 земельними ділянками.

Схеми та зв’язки

Голова політичної сили Володимир Карплюк свого часу дуже тісно був пов`язаний з ректором податкової академії Петром Мельником і співпрацював з затятими регіоналами.

Після того як програв вибори Скаржинському у 2010 р. Карплюк став заступником мера Бучі, свого кума Анатолія Федорука.

У 2011 р. керівником був Володимир Карплюк ТОВ “Будрегіонінвест”, засновниками є Федорук Людмила та Карплюк Лариса.

За повідомленням журналістів, пізніше ТОВ “Будрегіонінвест”, Карплюк та Олег Яцюк уклали договір на будівництво житла в м.Буча та стали власниками квартир в збудованих ЖК. Бучанська міськрада з дозволу Федорука виділила близько 10 га землі ТОВ “Будрегіонінвест”, засновниками якого,на той час, начебто, були дружини Федорука та Карплюка. Договір про виділення 1,43 га був укладений між Бучанською міськрадою за підписом Федорука та ПрАТ “Меліоратор” з дозволу Василя Яцюка, та згодом “Меліоратор” передав право на будівництво ТОВ “Сарафан”, директором, якого, начебто, був Карплюк.

Схема, за якою ТОВ “Будрегіонінвест” отримував землю для забудови, побудована, як класична земельна махінація. Спочатку рішенням сесії невеликі ділянки виділяються десяткам громадян для побудови приватних будинків. Згідно із законом жителі міста можуть отримати їх безкоштовно. Потім права на землю передаются компанії.

У 1995 році мати Карплюка створила у Вінниці рекламне агентство “Сарафан”. У 2009 році підприємство переїхало в Бучу. Згідно держреєстру, до цього часу їм вже офіційно володіли Володимир Карплюк і його дружина Лариса. Зараз власниками “Сарафан” числяться дружина Карплюка і Наталія Бойчук – колишня студентка Академії податкової служби.

Наталія Бойчук сьогодні є власником та директором ТОВ “Сарафан”, яке раніше належало сім’ї Володимира Карплюка. До речі, польською фірмою “Сарафан” володіє ірпінський забудовник Володимир Співак, якого мешканці Ірпеня постійно бачать поруч з мером як під час офіційних заходів, так і в закордонних відрядженнях.

Окрім бізнесу, Бойчук з Карплюком пов’язує і партійна робота. Наприкінці 2015 року вона увійшла до складу центральної ради карплюківської партії “Нові обличчя”, обрана заступником її керманича.

Сімейний стан

Офіційно розлучений з 17 листопада 2016 року. Колишня дружина – Карплюк Лариса Василівна, мають двох спільних синів – Максима та Владислава.

Посилання

19.02.2019