Голомша Микола Ярославович

Екс-перший заступник генпрокурора України

Голомша Микола Ярославович

Місце народження

Народився 16 грудня 1962, село Тухля, Сколівський район, Львівська область.

Освіта

1988 року закінчив Харківський юридичний інститут (спеціальність - правознавство).

Кар'єра

Трудовий шлях Голомша розпочав після школи робітникам на Стрийській взуттєвій фабриці. Після армії попрацював у будівельній радгоспній бригаді, потім – завсектором обліку Сколівського райкому комсомолу.

Після закінчення вишу пішов працювати до органів прокуратури. Був слідчим Стрийської райпрокуратури. З 1992 по 2000 р. обіймав низку посад у прокуратурі Львівської області. Починав із слідчого, пішов першим заступником облпрокурора.

У 2000-2001 pp. працював першим заступником прокурора Чернівецької області . Звідти пішов на підвищення до Генеральної прокуратури: 2001 року кілька місяців очолював відділ нагляду за дотриманням природоохоронного законодавства.

У вересні 2001-го був призначений на посаду прокурора Рівненської області . У листопаді 2003-го став заступником генпрокурора України. У квітні 2007-го Голомшу перевели на посаду прокурора Львівської області, проте вже у травні повернули на колишню посаду – заступника генпрокурора.

22 липня 2010-го понижено на посаді до військового прокурора Центрального регіону.

25 лютого 2014 року в.о. генпрокурора Олег Махницький призначив Голомшу першим заступником генерального прокурора України.

23 жовтня 2014 року генпрокурор Віталій Ярема звільнив свого першого заступника Миколу Голомшу відповідно до люстраційного закону "Про очищення влади".

Громадська і політична діяльність

Наразі М. Я. Голомша – лідер Політичної партії «ПАТРІОТ».

Має власні наукові публікації. У 2017 році захистив дисертацію та отримав звання доктора філософії у галузі державного управління. Завдяки сприянню Миколи Ярославовича Голомші у Стрийському коледжі успішно функціонує правничий факультет.

Заохочує молодих спортсменів: на громадських засадах очолює Наглядову Раду Асоціації професійних видів єдиноборств, входить до складу Ради Національної Ліги професійного боксу України, у Стрию надає підтримку секції карате.

Відзнаки

Голомша — заслужений юрист України. Відзначений знаками «Почесний працівник прокуратури України», «Подяка за сумлінну службу в органах прокуратури», Національного бюро Інтерполу «За заслуги» і т. д.

В 2009 році Указом Президента України нагороджено орденом князя Ярослава Мудрого V ступеня.

За багаторічну сумлінну працю в органах прокуратури нагороджений: подякою «За сумлінну службу в органах прокуратури» І ступеня; медаллю «За доблесну службу» ІІІ та ІІ ступенів; медаллю «За доблесть та звитягу»; дипломом «За високу національну гідність, патріотизм, значний особистий внесок у розбудову Української держави, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм»; орденом Свободи «За вагомий внесок у розвиток Української державності»; відзнакою «За мужність під час виконання службових завдань»; іншими 84-ма орденами, медалями та відзнаками.

Посилання

17.06.2015