Бондаренко Костянтин Петрович

Український політолог

Бондаренко Костянтин Петрович

Місце народження

Народився 2 травня 1969, Погребище, Вінницька область.

Освіта

1994 року закінчив історичний факультет Львівського національного університету ім.І.Франка. 

У березні 1997 року захистив дисертацію, має вчений ступінь кандидата історичних наук. Спеціаліст з історії міжнародних відносин.

Кар'єра

Після закінчення університету викладав у Львівському політехнічному інституті, займався науковою працею. Брав участь у різних журналістських та суспільно-політичних проектах. Керував відділом політики культової газети "Поступ". Брав участь у створенні львівського центру політичних досліджень "Нова хвиля".

З жовтня 2002 року був директором центру досліджень суспільних процесів "Експерт".

На парламентських виборах 2002 року Бондаренко консультував блок Віктора Ющенка «Наша Україна».

На президентських виборах 2004 року, за його словами, співпрацював з «донецькими, але не з Януковичем».

У парламентській кампанії 2006 року був одним із політтехнологів Народного блоку Володимира Литвина, мав причетність до розробки бренду «Ми».

У 2006-2007 роках - радник міністра праці та соціальної політики України М. Папієва, член громадських рад при низці міністерств.

На виборах 2007 року співпрацював із Блоком Юлії Тимошенко. У березні 2008 року речник Арсеній Яценюк призначав його своїм позаштатним радником. Пішов із команди Яценюка після приходу туди Володимира Грановського та російських політтехнологів Тимофія Сергійцева, Дмитра Куликова та Іскандера Валітова.

2008 року очолив редакцію газети «Лівий берег». 2010 року вийшов зі складу акціонерів газети.

З травня 2010 по вересень 2011 р. - заступник голови партії Сильна Україна (лідер - відомий бізнесмен і політик Сергій Тігіпко).

З березня 2012 року очолює Фонд «Українська політика».

Як журналіст співпрацює з газетами «Дзеркало тижня», «Факти», «Київський телеграф», інтернет-виданнями «Українська правда», «Оглядач», «Полеміка» тощо.

Був автором і ведучим програми на «Громадському Радіо» (2002—2003).

У 2021 році співпрацював з проросійським блогером Анатолієм Шарієм, записавши російською мовою низку лекцій про ОУН, УПА та український націоналізм для одного з його ютуб-каналів.

Автор 7 монографій, понад 3000 статей в періодиці і понад 50 наукових робіт.

Згідно з базою псевдосоціологів та прихованих піарників від texty.org.ua був помічений у піарі Наталії Королевської, Олександра Вілкула, Опозиційного блоку, України — вперед, Василя Горбаля, Сергія Тігіпко. 

Автор книжок

"Атланти та каріатиди з-під "даху" президента" (2000) про Леоніда Кучму та його оточення, "Система БЮТ або Блок Ющенка-Тимошенко" (2004), "Леонід Кучма: портрет на тлі епохи" (2007), "Профільні українці" (т.1) (2007), "Леонід Кучма" (2009), "Історія у профіль" (2012).

Професійний псевдонім – Кость Бондаренко.

Сімейний стан

Одружений. Виховує трьох дітей.

Захоплення

Дельтапланеризм, айкідо, література, кухні народів світу.

Посилання

10.04.2023