Мазепа Ігор Олександрович

Засновник та власник інвестиційної компанії «Concorde Capital»

Мазепа Ігор Олександрович

Місце народження

Ігор Олександрович Мазепа (народився у Києві 2 серпня 1976 р.) – відомий український бізнесмен та громадський діяч. Є засновником та генеральним директором інвестиційної компанії Concorde Capital, яка вже понад 14 років лідирує на інвестиційному ринку України.

Освіта

Ігор Мазепа закінчив Київський національний економічний університет, де отримав дипломи магістра «Міжнародної економіки та «Права». Здобув вищу економічну та юридичну освіту в Київському національному економічному університеті за спеціальностями «Міжнародна економіка» та «Право».

Початок кар'єри

Ігор Мазепа почав працювати в інвестиційній компанії Prospect Investments у 1997 році, одразу після закінчення університету. Це був час первинної приватизації та зародження фондового ринку, тому працювати доводилося, як то кажуть, у полях.

Через три роки Ігоря Мазепу запросили на роботу у Foyil Securities New Europe на посаду керуючого директора. У 2002 році він очолив компанію МФК.

Завдяки отриманому управлінському досвіду Ігор Мазепа вирішує відкрити свою власну справу і в 2004 році створює компанію Concorde Capital. Сьогодні Concordе Capital – провідна українська інвестиційна компанія, що надає повний спектр брокерських та інвестиційно-банківських послуг.

Досягнення Concorde Capital та Ігоря Мазепи

Завдяки вмілому керівництву Ігоря Мазепи, компанія Concorde Capital вже багато років є лідером інвестиційного ринку України.

За 2004-2017 роки Ігор Мазепа та Concorde Capital допомогли українським компаніям у сфері металургії, автомобілебудування, нерухомості, а також у хімічному, нафтогазовому, сільськогосподарському та фармацевтичному секторах залучити понад 2,5 млрд доларів інвестицій.

У 2017 та 2018 рр. Concorde Capital стає лауреатом всеукраїнського рейтингу «РЕПУТАЦІЙНІ АКТИВІСТИ» у номінації "Фінанси – Інвестиційні компанії". Що говорить про високий рівень довіри до компанії із боку бізнес-партнерів.

У 2017 році Concorde Capital потрапив у трійку призерів, посівши друге місце, у рейтингу The Thomson Reuters Extel Survey у номінації "Ukraine: Analyst”.

У 2017 році Concorde Capital вкотре перемагає у рейтингу Cbonds Awards CIS – 2017 у номінації «Кращий sales-трейдер на ринку України». Крім цього, компанія посіла другі місця у номінаціях «Кращий інвестиційний банк України» та «Найкраща аналітика з фінансових ринків України».

У 2016 році Concorde Capital став лідером рейтингу Thomson Reuters Extel Survey у номінації «Україна: аналітика» (Ukraine: country research).

У 2016 році Concorde Capital переміг у рейтингу Cbonds Awards CIS – 2016 у номінації «Найкращий sales-трейдер на ринку України».

2011 року «ТОП-100» визнає Concorde Capital Ігоря Мазепи найкращим інвестбанком в Україні.

У 2009 році – очолює рейтинг «ТОП-100» видавництва «Економіка», як найкращий інвестиційний банк.

У 2008 році Concorde Capital визнаний найкращим українським брокером відповідно до рейтингу The Thomson Reuters Extel Survey.

У 2007 році Concorde Capital визнаний найкращим менеджером на фондовому ринку України за версією видавництва «Економіка».

2007 року Ігор Мазепа лідирує у номінації «Особистість фондового ринку України» за підсумками фінансового рейтингу газети «Бізнес».

У 2007 році престижний рейтинг The Thomson Reuters Extel Survey визнав Concorde Capital переможцем у номінації «Найкраще східноєвропейське дослідження в Україні».

У 2007 році компанія посіла перше місце в номінації «Найкраща українська угода M&A» за версією міжнародної конференції Adam Smith.

У 2006 та 2007 роках Concorde Capital Ігоря Мазепу визнано найкращим у номінації «Найбільший інвестиційний банк в Україні» за версією рейтингу корпоративних брендів «Гвардія», організованим журналом «Контракти».

Робота поза Concorde Capital

Ігор Мазепа входив до складу наглядової ради ПАТ «Укрсоцбанк» з 10 листопада 2016 року по 14 серпня 2018 року.

Ігор Мазепа є головою ради організації «Ціна держави», яка займається просвітницькою діяльністю щодо фінансової грамотності населення України.

Захоплення спортом, хобі

Ігор Мазепа підтримує збірну України з веслування та ДЮСШ «Київ». Сам займається веслуванням на аматорському рівні та бере участь у різних змаганнях. Зокрема, у 2016 році разом із командою веслованого клубу Concorde Capital взяв участь у змаганнях з веслування Кубка Принца Альберта II (Монако). Команда Concorde Capital посіла друге місце.

Кримінальнне впровадження

18 січня 2024 року на об'єктах Cocorde Capital почалися обшуки. У компанії стверджують, що слідчі дії відбувалися без ухвали суду, в бізнес-центрі вибили двері. "Забирають усі документи, що не стосуються справи, а пов'язані з усіма напрямами бізнес-активності Ігоря Мазепи. Вилучено особисті речі співробітників, які працюють в інших проєктах", – йшлося в коментарі Concorde Capital.

Самого Ігоря Мазепу того ж дня затримали на україно-польському кордоні, на переході Шегині. Компанія заявила, що він раніше часто виїжджав за кордон у робочих і волонтерських справах, а про нинішній виїзд повідомив слідчих і правоохоронні органи, оскільки нібито мав відвідати Всесвітній економічний форум у Давосі.

Окрім Мазепи і його брата затримали ще двох учасників схеми. За даними слідства, засновник інвестиційної компанії, його брат та інші учасники злочинної організації, використовуючи корупційні зв’язки у державних органах, незаконно заволоділи землями водного фонду, на яких розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС.

19 січня, Ігорю Мазепі, призначили заставу в 700 млн гривень. Брату Мазепи, Юрію, призначили заставу в 500 млн гривень. Concorde Capital вважає, що затримання Ігоря Мазепи, який є власником котеджного містечка Goodlife, зведеного на землях ГЕС, може бути "пов’язане з його публічною позицію щодо посилення тиску з боку правоохоронних органів на власників українського бізнесу".

Як відомо, ще в липні 2023 року Офіс генерального прокурора і ДБР повідомили, що викрили керівників та учасників злочинної організації, які завдяки корупційним зв'язкам у державних органах заволоділи землями із дамбами Київської ГЕС. За даними слідства, у складі організації діяли "відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їх помічники, юристи, архітектори, землевпорядники та інші кваліфіковані спеціалісти". Учасники оборудки використали прогалини в правовому статусі ділянок. Землі оформлювали як сільгосппризначення, що дозволяло виділяти їх громадянам України. Інші учасники підшукували через соціальні мережі "підставних осіб", які за гроші погоджувались підписати документи щодо виділення їм землі у приватну власність. Більшість з них були студентами столичних навчальних закладів, які були введені в оману та погодилися на пропозицію через скрутне матеріальне становище.

29 листопада 2023 викрили та затримали учасників злочинної організації, які протиправно заволоділи понад 7 гектарами землі, на яких розташовані гідротехнічні споруди критичної інфраструктури – Київської ГЕС.

До злочинної організації входило майже два десятки фігурантів. Серед них відомі інвестори у сфері будівництва елітного житла, їхні помічники, юристи, архітектори, землевпорядники, інші кваліфіковані спеціалісти та представники держорганів.

Посилання

19.01.2024