Народився 10 вересня 1966 у м. Баянаул Павлодарської області (нині — Казахстан).
1984 року Хмельницький закінчив СПТУ за спеціальністю слюсар-зварювальник (у місті Ватутіне Черкаської області ). 2003-го - юридичний факультет Національного університету ім. Т. Шевченка у Києві.
У 1987-1991 рр., після термінової служби в Радянській армії, працював газоелектрозварювальником, майстром будівельно-монтажного управління в Ленінграді.
У 1991-1998 роках - на різних постах у комерційних структурах: завідувачем інформаційно-аналітичного відділу радянсько-американського СП Орімі-Вуд (Ленінград), директором АТ Данапріс, начальником інформаційно-аналітичного відділу АТ Реал-Груп.
Народний депутат України п'яти скликань. Вперше обраний парламентарієм у 1998 році за списком Партії зелених України. Був членом фракції "зелених", входив до комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності та боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
У грудні 2002-го переміг на довиборах у Мелітополі Запорізької області. У Верховній Раді IV скликання входила до лояльної до президента Леоніда Кучми парламентська більшість, будучи членом депутатських груп Народовладдя, Народний вибір та Союз. Після "помаранчевої революції", у червні 2005-го, перейшов до фракції Блоку Юлії Тимошенко. Був членом комітету з питань будівництва, транспорту, ЖКГ та зв'язку.
За списком БЮТ отримав мандат нардепа у 2006 році, будучи на момент виборів членом партії Юлії Тимошенко "Батьківщина". Навесні 2007-го, не відмовляючись від членства в БЮТ, у "компанії" з ще кількома бютівцями та нашоукраїнцями перейшов до складу правлячої коаліції у форматі Партія регіонів – Соцпартія – Компартія.
У 2007-2012 роках – народний депутат України VI скликання, пройшов за списком Партії регіонів. Увійшов до складу комітету з питань боротьби з організованою злочинністю та корупцією.
З грудня 2012 р. по листопад 2014 р. - народний депутат України VII скликання від Партії регіонів (№37 у списку). Член Комітету Верховної Ради з питань бюджету. Безпартійний.
У серпні 2014 року заявив, що не балотуватиметься до Верховної Ради VIII скликання, зосередиться на бізнесі та економічних проектах, а в політику має прийти нове покоління.
У 2014 році завершив політичну діяльність у складі депутатської групи Суверенна європейська Україна та почав працювати в Українському союзі промисловців та підприємців на посаді віце-президента. З 2015 року – перший віце-президент УСПП.
З листопада 2014 року – безпартійний.
У липні 2017 року Василь Хмельницький очолив наглядову раду Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут".
На початку 2000-х основним джерелом доходів Хмельницького вважали металургійний гігант Запоріжсталь. Разом з Андрієм Івановим бізнесмен за $70 млн придбав 33% акцій підприємства, проданих у 2007 році іншим акціонерам заводу (Едуард Шифрін, Алекс Шнайдер, Ігор Дворецький та Віталій Сацький).
2003 року Хмельницький та Іванов заснували Київську інвестиційну групу (КІГ), яка працювала як фонд прямих інвестицій, купуючи та продаючи цінні папери. Зокрема, КІГ стала власником неконтрольних пакетів акцій низки стратегічних столичних структур - таких як банк "Хрещатик", Київенергохолдинг (КЕХ), Київхліб, Київгаз, Київмлін.
У 2003 році КІГ купив на вторинному ринку 40% акцій Київхлібу та майже половину Київмліна. 2008 року кігівці вийшли з цього бізнесу, продавши свої акції раднику голови правління Кредобанку Владиславу Атрошенку.
До 2010 року група володіла 5% акцій Київгазу та 20% акцій Київенергохолдингу, які були продані протягом 2010-2011 років В'ячеславу Супруненку.
На початку 2015 року Василь Хмельницький вийшов зі складу акціонерів банку "Хрещатик", продавши свій пакет акцій Андрію Іванову. В результаті останній став найбільшим співвласником банку з часткою 37,44%. У квітні 2016 року НБУ оголосив про визнання неплатоспроможним банку Хрещатик.
Наразі ключові зусилля Василя Хмельницького сконцентровані на девелоперському бізнесі. Він є мажоритарним акціонером UDP, яка реалізує масштабні інфраструктурні проекти. Серед них міжнародний аеропорт "Київ" , індустріальний парк "Біла Церква", ТРЦ Ocean Plaza, житлові комплекси "Новопечерські Липки", "Бульвар фонтанів", RiverStone, "Паркове місто". Інвестує у бізнеси БІОФАРМИ (фармацевтична галузь), Star Media (виробництво кіно- та телепродукції), РТМ (національний оператор реклами).
2015 року Василь Хмельницький об'єднав громадську діяльність у рамках K.Fund. Завдання фонду — допомагати перспективній молоді відбутися в Україні; надати ключі, які допоможуть молодим професіоналам відкрити нові горизонти і знайти шлях до своєї мрії.
У вересні 2016 року Фонд Василя Хмельницького K.Fund та ΒlackBox Capital оголосили про створення у Києві Центру розвитку технологічних компаній (Technology Companies’ Development Center, TCDC) для підтримки малих та середніх hi-tech проєктів.
У березні 2017 року за підтримки фонду Василя Хмельницького K.Fund створений Lean Institute Ukraine (LIU), діяльність якого спрямовано на розповсюдження міжнародного знання в галузі lean — однієї з найпрогресивніших методологій підвищення ефективності організацій.
У березні 2017 року фонд Василя Хмельницького K.Fund відкрив інформаційний ресурс K.Fund Media, який розповідає про знахідки в області менеджменту, дослідження та відкриття, історії успіху компаній та їхніх лідерів.
У квітні 2017 року Фонд Василя Хмельницького K.Fund повідомляє про запуск у Києві інноваційного парку UNIT.City — екосистеми для розвитку бізнесу у сфері високих технологій.
Перша дружина – Оксана Хмельницька (1973 р.н.), підприємець. Друга дружина – Зоя Литвин, голова громадської організації "Освіторія", засновниця Новопечерської школи. Сини: Олександр та Іван, та донька Маруся.
04.11.2022