Рабінович Вадим Зіновійович

Співголова фракції Опозиційна платформа - За життя у Верховній Раді IX скликання

Рабінович Вадим Зіновійович

Місце народження

Народився 4 серпня 1953 року, м. Харків.

Освіта

Навчався в Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті (ХНАДУ,) був виключений з університету.

Кар'єра

У 1975—1977 роках служив в армії, в частині ППО недалеко від Харкова.

Після демобілізації працював у Харкові майстром будівельного управління. 20 січня 1980 року був арештований за звинуваченням у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах. Після 9 місяців слідства звільнений в результаті особистого втручання Генерального прокурора СРСР Романа Руденка.

З кінця 1980 року до початку 1982 року керував підпільними цехами з виготовлення кришталевого посуду, календарів і дерев'яних дверей. На початку 1982 року знов арештований за звинуваченням у розкраданні державних коштів в особливо великих розмірах, ст. 86 КК УРСР. За власним визнанням, перебуваючи під арештом, понад рік успішно симулював божевілля. 10 лютого 1984 року засуджений Харківським обласним судом до 14 років позбавлення волі у виправно-трудовому таборі суворого режиму з конфіскацією майна і забороною займатися професійною діяльністю протягом 5 років. Ув'язнення відбував неподалік від Харкова.

1995 року Рабінович стає одним із засновників телекомпанії «Студія 1+1».

З 1997 року президент ВГО "Всеукраїнський єврейський конгрес".

1998 року Рабінович створив видавничий будинок «CN — Столичные новости», якому належить низка видань, зокрема тижневик «Столичные новости».

З 2001 року глава Форуму християн і євреїв "Крок до єдності".

З 2007 до 2013 року Рабинович - президент футбольного клубу "Арсенал Київ".

У 2008 році придбав телеканал "News One".

З 2011 року є співголовою Європейського Єврейського Парламенту.

З 2013 року керує діяльністю медіа-групи "News Network".

Політика

У 2014 році балотувався у Президенти як самовисуванець.

Народний депутат 8 скликання. Обраний у 2014 році від політичної партії “Опозиційний Блок” під №4 у списку. Секретар Комітету, голова підкомітету з питань прав людини Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

У 2016-му році разом з Євгенієм Мураєвим виходить з Опозиційного блоку та перейменовує партію ВО “ЦЕНТР”, де він був головою, у партію “За життя!”, ставши головою і в ній. Залишився членом фракції Опозиційного Блоку, щоби не втратити депутатський мандат.

У 2019 році став співголовою партії "Опозиційна платформа - За Життя" разом з Юрієм Бойком. Підтримав останнього на президентських виборах. Член Стратегічної Ради партії та Політичної Ради партії.

У 2019 році був обраний народним депутатом 9 скликання від партії “Опозиційна платформа - За життя” номером 2 у списку як член партії. Співголова однойменної фракції.

Член Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Сім'я

Дружина Ірина Ігорівна з якої Вадим Рабинович виховує трьох дітей: сина Олега (нар. 1973), дочку Катерину (нар. 1994) і ще одного сина Якова (нар. 2008).

10.09.2019