Бенюк Богдан Михайлович

Український актор театру та кіно, народний депутат Верховної Ради України VII скликання

Бенюк Богдан Михайлович

Місце народження

Народився 26 травня 1957, смт Битків, Надвірнянський район, Івано-Франківська область.

Освіта

1978 — закінчив Київський державний інститут театрального мистецтва імені Карпенка-Карого.

Кар'єра

1978–1980 — працював у Київському театрі юного глядача.

З 1980 — актор Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка в Києві, протягом ряду років — у числі провідних.

1989–1994 — не припиняючи роботу в театрі, працював старшим викладачем у Київському державному інституті театрального мистецтва імені Карпенка-Карого.

Вів розважальні телепрограми — «Шоу самотнього холостяка» (Перший національний) та «Біла ворона» (1+1).

У 2000 році був співзасновником театральної компанії "Бенюк і Хостікоєв".

У 2012 був обраний депутатом Верховної Ради 7 скликання від партії ВО “Свобода” (№2 у списку). Був головою підкомітету з питань міграційної політики, громадянства, статусу іноземців та осіб без громадянства, біженців та у зв'язках з українцями, які проживають за кордоном Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Улітку 2016 року приєднався до патріотичного флешмобу #яЛюблюСвоюКраїну, опублікувавши відеозвернення, в якому розповів за що любить Україну.

27 березня 2014 року внесений до опублікованого на сайті парламенту Криму списку осіб, перебування яких на території Криму є небажаним.

У 2015 році обраний депутатом Київської міської ради від ВО «Свобода».

З лютого 2018 року професор Богдан Бенюк очолює кафедру акторського мистецтва та режисури драми в Київському національному університеті імені Карпенка-Карого. 

У 2019 році балотується до Верховної Ради від ВО “Свобода” (“Об’єднаних націоналістів”) 6 номером у списку як член партії.

22 вересня 2020 року на конференції Київської міської організації ВО "Свобода" Бенюка було названо кандидатом від партії у 13 окрузі (Київ). Заступник Голови ВО "Свобода" з міжнародних питань.

З 8 листопада 2022 року тимчасово, на період дії воєнного стану, призначений директором — художнім керівником Київського Київського академічного драматичного театру на Подолі.

Особисте життя

Одружений, має троє дітей — дочки Мар'яна та Олеся, а також син Богдан-Гордій.

Посилання

07.10.2023