ГоловнаЕкономікаДержава

Податковий комітет уже напрацював законопроект про "нульове декларування"

Його підготовлено в рамках виконання указу щодо деофшоризації.

Податковий комітет уже напрацював законопроект про "нульове декларування"
Нина Южанина

Комітет Верховної Ради з питань митної та податкової політики вже напрацював законопроект про "нульове декларування".

Про це в коментарі LB.ua заявила голова комітету Ніна Южаніна.

"Наш комітет вже підготував напрацювання законопроекту про так зване "нульове декларування" та пакет BEPS [Base erosion and profit shifting, антиофшорний план Організації економічного співробітництва та розвитку]. Це було зроблено нашим комітетом ще в позаминулому році. Тоді був виданий указ президента про підготовку законопроектів щодо т.зв. деофшоризації. В рамках якого ми передбачили законопроект про нульове декларування", - заявила вона.

Вона повідомила, що вже сьогодні в парламенті буде зареєстровано проект закону про лібералізацію на валютному ринку.

"Левова частина цього законопроекту якраз пов'язана з прийняттям всього законодавчого пакету ВEPS. Без прийняття пакета BEPS цей закон про лібералізацію валютного ринку не запрацює повною мірою. Це може пояснити будь-який бізнесмен і власник бізнесу. Тобто, якщо ми зможемо прийняти цей пакет BEPS, проти якого виступають у нас деякі «борці» з корупцією, то його прийняття може бути як раз при одночасному прийнятті законопроекту про нульове декларування", - зазначила голова податкового комітету.

Южаніна наголосила, що на цьому етапі президент якраз закликав усе експертне співтовариство і бізнес взяти участь в обговоренні вже наявних напрацювань профільного комітету.

"Нам потрібне широке обговорення цих пропозицій. Тим більше, що вони у нас вже є. Але поки що складно прогнозувати, коли буде прийнято закон про нульове декларування. На цьому етапі у нас є можливість зареєструвати ці законодавчі ініціативи в парламенті і продовжити дискусію для підготовки остаточного та узгодженого тексту", - сказала нардеп

Нагадаємо, загальне декларування доходів, яке передбачає разову процедуру безоплатної податкової амністії, обговорюється в Україні ще з часів Віктора Януковича, однак до прийняття в парламенті відповідного законопроекту справа поки що не дійшла.

12 березня президент України Петро Порошенко знову підняв цю тему, виступивши на підтримку закону про разове декларування всього майна, яке не буде перевірятися на законність походження.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram