ГоловнаЕкономікаДержава

Прозорість видобувної сфери - частина стратегії енергонезалежності України, - Міненерго

Іноземні інвестори не довіряють українській видобувній галузі, вважають у міністерстві.

Прозорість видобувної сфери - частина стратегії енергонезалежності України, - Міненерго
Юрий Вялик
Фото: Макс Левин

Законопроект №6229 про прозорість у видобувній сфері фігурує в концепції розвитку газовидобувної галузі, розробленої Міністерством енергетики, яка передбачає енергонезалежність України до 2020 року. Тому в міністерстві закликають парламент проголосувати за цей законопроект 1 березня.

Про це повідомив Юрій Вялік, заступник директора департаменту нафтогазового комплексу в Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України під час круглого столу "Як забезпечити прозорість у видобувних галузях?", проведеного в рамках інформаційного партнерства Інституту Горшеніна і Реанімаційного пакета реформ.

"Я дуже сподіваюся, що Верховна Рада проголосує за цей законопроект. Ми відразу зауважимо, наскільки в нас будуть розвиватися навіть Угоди про розподіл продукції... Нині маємо велику недовіру іноземних інвесторів до видобувної галузі України. У нас ніхто не заходить на цей ринок. Ухвалення законопроекту дасть можливість Україні залучити зарубіжні інвестиції", - сказав Вялік.

Володіючи великими запасами корисних копалин, Україна досі залишається енергозалежною, зазначив представник Міненергетики.

"Ми взяли на себе амбітні зобов'язання, до 2020 року ми станемо незалежними. Тобто ми збільшимо видобуток газу, нафти, конденсату, вугілля і з 2021 будемо його експортувати", - повідомив Вялік.

За його словами, до 2020 року в Укргазвидобуванні повинні видобувати 21 млрд кубометрів газу, приватні компанії - понад 7 млрд кубометрів газу.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram