ГоловнаЕкономікаБізнес

У Києві розгорівся скандал між жителями лівого берега і заводом "Фанплит"

Конфлікт пов'язаний із викидом небезпечних речовин у повітря поряд із житловим комплексом.

У Києві розгорівся скандал між жителями лівого берега і заводом "Фанплит"
Фото: dnipr.kievcity.gov.ua

На сайті Київської міської ради з'явилася петиція з вимогою винести фанерний завод "Фанплит" за межі міста.

Як пише сайт "Наш Київ", вона пов'язана зі скандалом, який розгорівся між жителями лівобережних районів і деревообробним підприємством "Фанплит". Конфлікт пов'язаний із викидом небезпечних речовин у повітря поряд з житловим комплексом "Комфорт Таун".

"Місцеві жителі опублікували відкритий лист-звернення до ЗМІ. У ньому йдеться про результати незалежного дослідження повітря, яке показало, що рівень формальдегіду в повітрі перевищує норму втричі. Пов'язано це з тим, що з осені 2015 року завод, який раніше працював на газу, почав спалювати відходи власного виробництва, які і виділяють небезпечні речовини. Також цей факт підтвердила перевірка Державної екологічної інспекції міста Києва. У відомстві повідомили: дозволу на спалювання відходів виробництва в компанії немає", - повідомляє автор матеріалу.

Однак, за його словами, на заводі заперечують, що використовують відходи власного виробництва замість газу і заявляють, що тільки один раз проводили цей експеримент уже протягом трьох днів.

"Але ще 1.12.2015 року у випуску газети "Урядовий кур'єр" директор "Фанплит" Паладій Горбатюк повідомляв журналістів, що їхнє підприємство відмовилося від газу і перейшло на паливо, яке отримують при спалюванні відходів виробництва. Виходячи з результатів перевірки екологічної інспекції Києва, яка проводилась у період з 17.10.2016 р.по 25.10.2016 р., стає зрозуміло, що в повітрі присутні формальдегіди, які не виділяються при спалюванні газу", - наводяться офіційні дані в матеріалі сайту.

9 грудня 2016 року прокуратура Дніпровського району Києва зупинила роботу фанерного цеху (працює близько 250 осіб) ПрАТ "Фанери та плити".

Під час прес-конференції в ІА "Інтерфакс-Україна" дирекція компанії через свого адвоката заявила: жителі кварталу самі винні, що купували нерухомість поряд із підприємством. Однак люди не проти виробництва, вони лише хочуть, щоб завод поставив нові фільтри на застаріле обладнання та знову почав працювати на газі.

Більш рішучі жителі мікрорайону зареєстрували на сайті Київради петицію про винесення заводу "Фанплит" за межі міста. Автор петиції впевнений: "Таке "сусідство" викликає у жителів, особливо дітей, хвороби, загострення алергічних реакцій, головний біль, ускладнення перебігу ГРВІ". Цю пропозицію за кілька днів уже підтримали майже тисяча киян. До кінця голосування залишилося 80 днів.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram