ГоловнаЕкономікаДержава

Нацбанк показав найкращу монету 2015 року

Переможців визначали у трьох номінаціях

У Національному банку відбувся щорічний конкурс "Краща монета року України" серед монет, введених в обіг у 2015 році.

Про це повідомляє офіційний сайт НБУ.

Переможців визначали у трьох номінаціях - "Краща монета року", "Унікальне ідейне рішення" і "Найкраще художнє рішення".

У фінал конкурсу вийшли монети, які набрали найбільшу кількість голосів: "Київський князь Володимир Великий"; "День захисника України"; "Небесна сотня" і "Богдан Хмельницький". Авторами ескізів до всіх цих монет є група АртТріум - Володимир Таран, Олександр Харук, Сергій Харук.

Також активно голосували за монети: "Євромайдан", "Революція гідності", "70 років Перемоги. 1945 - 2015", "Підгорецький замок", "120 років Харківському зоопарку" і "Олешківські піски". Однак, згідно з умовами конкурсу, вони не набрали достатньої кількості голосів.

Переможців визначила конкурсна комісія, до складу якої увійшли фахівці Нацбанку, Банкнотно-монетного двору Національного банку України, члени Експертної ради з питань дизайну пам'ятних монет України та представники нумізматичних організацій.

За результатами таємного голосування комісії перемогу присуджено таким монетам:

- У номінації "Краща монета року", а також "Найкраще художнє рішення", перемогла монета "Київський князь Володимир Великий". Автори ескізів - Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук.

Фото: Прес-служба Нацбанку

У номінації "Унікальне ідейне рішення" - монета "Богдан Хмельницький". Автори ескізів Володимир Таран, Олександр Харук та Сергій Харук.

Фото: Прес-служба Нацбанку

Нагадаємо, Нацбанк відчеканив 7 млн одногривневих монет з новим дизайном.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram