ГоловнаЕкономікаБізнес

У Туркменістані почали будівництво великого газопроводу ТАПІ

Будівництво туркменської ділянки трубопроводу триватиме 3 роки

У Туркменістані почали будівництво великого газопроводу ТАПІ

У Туркменістані розпочато будівництво одного з найбільших газопроводів континенту - Туркменістан-Афганістан-Пакистан-Індія (ТАПІ). Про це повідомляє Trend.Az.

Трубопровід дозволить постачати газ із Туркменістану, який за запасами газу посідає четверте місце у світі, на ринки південної та південно-східної Азії, що швидко розвиваються. В урочистій церемонії закладки туркменської ділянки газопроводу взяли участь президент Туркменістану Гурбангули Бердимухамедов, президент Афганістану Ашраф Гані, прем'єр-міністр Пакистану Наваз Шаріф і віце-президент Індії Хамід Ансарі.

Як повідомляли раніше, будівництво туркменської ділянки трубопроводу ТАПІ триватиме 3 роки. Проектна потужність ТАПІ - 33 мільярди кубометрів газу на рік.

Протяжність труби може становити 1814 кілометрів, включаючи 214 кілометрів у Туркменістані. Магістраль має простягнутися від найбільшого в Туркменістані газового родовища "Галкиниш" через афганські міста Герат і Кандагар і досягти кінцевої своєї точки - населеного пункту Фазілка, що на кордоні Індії з Пакистаном. Оціночна вартість проекту - до 10 мільярдів доларів.

Базовим документом щодо ТАПІ є підписана в 2010 році Ашхабадська міждержавна угода країн-учасниць про початок практичної реалізації проекту. Займатися будівництвом і подальшою експлуатацією газопроводу ТАПІ буде консорціум TAPI Ltd, до складу якого входять державний концерн Туркменістану "Туркменгаз", Афганська газова корпорація, пакистанська "Inter State Gas Systems (Private) Limited" та індійська "GAIL (India) Limited.

Лідером консорціуму є державний концерн Туркменістану "Туркменгаз", який також виступить основним інвестором проекту будівництва ТАПІ.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram