ГоловнаЕкономікаДержава

Міненерго очікує від Енергоспільноти листа підтримки законопроекту "Про ринок електроенергії"

В уряді вважають прийняття проекту лише питанням часу.

Міненерго очікує від Енергоспільноти листа підтримки законопроекту "Про ринок електроенергії"
Фото: arkoplast.com

Голова секретаріату Європейської енергетичної спільноти (ЄЕС) очікує, що Кабінет Міністрів України найближчим часом внесе до Верховної Ради законопроект "Про ринок електроенергії України", який розробляє Міністерство енергетики та вугільної промисловості. Про це 5 листопада на прес-конференції в рамках Енергетичного дня заявив директор секретаріату Енергетичної спільноти Янез Копач.

"Ми сподіваємося, що Кабінет Міністрів наступного тижня або через два подасть законопроект про ринок електроенергії в парламент", - цитує Копача UA-Energy.

За його словами, Енергетична спільнота і ЄС уже відправили уряду лист підтримки цього законопроекту.

"Я і посол ЄС в Україні Ян Томбінський підписали лист підтримки. Звичайно, деякі коригування в законопроекті домовлено зробити, але це не ті деталі, які можуть перешкодити самому процесу (подачі законопроекту на розгляд - ред.)", - зазначив Я. Копач.

Начальник управління європейської інтеграції Міненерговугілля Михайло  Бно-Айріян повідомив, що міністерство вже має висновок Мін'юсту щодо законопроекту "Про ринок електроенергії", а також очікує остаточного листа підтримки від Енергетичної спільноти щодо тексту законопроекту. "Законопроект однозначно зайде в парламент. Ми впевнені, що він буде прийнятий. Це лише питання часу", - зазначив представник міністерства.

"Також ми отримали лист від Світового банку, в якому вони не виступили проти законопроекту. Усі підтримують необхідність реформ. Але було єдине питання про терміни. Воно не критичне. Потрібно подивитися з погляду дедлайнів, чи все встигнуть реалізувати, що ми продекларували. Світовий банк є учасником процесу постачання обладнання для "Укренерго", - сказав М. Бно-Айріян.

Нагадаємо, 22 жовтня 2015 року начальник управління євроінтеграції Міненерговугілля М. Бно-Айріян висловлював надію, що Кабмін до кінця жовтня затвердить і направить законопроект у Верховну Раду, а парламент прийме його в грудні.

У липні 2015 року міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин заявляв, що міністерство у вересні-жовтні має намір винести на розгляд Верховної Ради закон "Про ринок електричної енергії України".

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram