ГоловнаЕкономікаДержава

Народ України, США та ЄС запроваджують санкції до РФ. А Гонтарєва?

У Львові російським банкам висунули ультиматум – протягом двох тижнів забратися з міста. Громадські активісти (автор спеціально шукав і поки не побачив серед них політиків) запропонували представникам бізнесу агресора забиратися геть.

Тільки так і можна запроваджувати санкції – на низовому рівні.

Цікаво, що США та ЄС санкції проти російських банків ввели мінімум з вересня минулого року. І йдуть вони по висхідній.

Народна ініціатива діє у руслі політики наших союзників. Однак поки результатів мало. Зареєстровані в Україні банки зі стовідсотковим російським капіталом (в тому числі і державним) відносно безтурботно почувають себе в українському юридичному полі – принаймні, у тій ділянці поля, яку «обробляє» НБУ.

Хто ж винуватий?

За чинним законодавством, у нас відповідальна за санкції в банківському секторі – Гонтраєва. Рік на посаді і – жодного тиску на російський капітал. Навіть жодного кривого слова. Саме Гонтарева (хоч ми розуміємо неформальний вплив Порошенко) є тією особою, котра не застосовує санкції до банків агресора.

Фото: dyvys.in

Воюємо «козацьким вольним трупом», а не юридично-економічними механізмами.

Національний банк України має всі засоби для припинення діяльності тих банків або філій іноземних банків, щодо яких застосовано іноземні санкції.

Для цього ще рік тому були внесені відповідні зміни в «Положення про застосування Національним банком України заходів впливу за порушення банківського законодавства», Затверджене Постановою Правління НБУ від 17.08.2012 №346. Зокрема, п.3.1 Положення тепер звучить так:

«Національний банк застосовує заходи впливу за порушення банками, їх відокремленими підрозділами, філіями іноземних банків, банківськими групами, відповідальними особами банківських груп, іншими учасниками банківських груп чи іншими особами, які є об'єктом перевірки Національного банку згідно із Законом про банки (далі - банки), банківського законодавства, законодавства з питань фінансового моніторингу або здійснення ризикової діяльності, що загрожує інтересам вкладників чи інших кредиторів банку (далі - ризикова діяльність), або в разі застосування іноземних санкцій».

Заходи впливу застосовуються, зокрема на підставі матеріалів «що містять інформацію, отриману від відповідних органів інших держав, міждержавних об'єднань або міжнародних організацій, органів державної влади України, та/або офіційно опубліковану (оприлюднену, у тому числі шляхом розміщення на їх офіційних веб-сайтах) ними інформацію про застосування іноземних санкцій»

Тому не треба придумати нові закони, а викликати Гонтареву до Верховної Ради й спитати, які саме заходи нею були вжиті для припинення діяльності в Україні «Промінвестбанку», «Сбербанку Росії», ВТБ і т.д.? . Надішлю відповідне депутатське звернення.

Під час акції протесту в Києві
Фото: Макс Левин
Під час акції протесту в Києві

Довідково. ПАТ "Сбербанк" контролюється однойменною російською фінустановою. 99,97 відсотки акцій ВТБ належать російському "Банку ВТБ". 97,85 відсотками акцій Промінвестбанку володіє російський Внєшекономбанк.

Крім того, VS Банк контролюється російським "Ощадбанком". Власником БМ Банку є російський Банк Москви.

P.S. Діяльність московських банкірів зовсім не носить невинний економічний характер. Такого поняття, як соціальна відповідальність, під час вибору проектів для кредитування для вихідців з РФ, не існує. Приміром, Внєшторгбанк надав кошти для будівництва елітного житла впритул до пам’ятки всесвітнього значення – комплексу споруд Софійського собору, що викликало занепокоєння Комітету всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Зараз ВТБ судиться проти України. Це і є те прописана у підручниках «гібридна війна» - війна проти української ідентичності.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram