ГоловнаЕкономікаДержава

Moody's знизило рейтинги банків "Сбербанк", ВТБ і "Газпромбанк" до "сміттєвого" рівня

Це означає, що інвесторам не рекомендується вкладати гроші в ці заклади

Moody's знизило рейтинги банків "Сбербанк", ВТБ і "Газпромбанк" до "сміттєвого" рівня

Міжнародне рейтингове агентство Moody’s знизило кредитні рейтинги семи найбільших фінансових інститутів до "сміттєвого" рівня.

Про це у вівторок, 24 лютого, повідомляється в прес-релізі на сайті агентства.

Рішення Moody's стосується банків "Сбербанк", ВТБ, "Газпромбанк", "Россельхозбанк", "Внешэкономбанк", "Альфа-банк" та Агентства з іпотечного житлового кредитування (АІЖК). Довгострокові рейтинги фінансових компаній було знижено на один щабель з рівня Baa3 до Ba1 з негативним прогнозом.

За даними прес-релізу, рейтинг цих банків залежить від рейтингу країни, оскільки вони отримують підтримку від російського уряду. Подальша політика щодо цих фінансових організацій залежатиме від суверенного кредитного рейтингу Росії.

Також на становище банків впливає і погіршення економічної ситуації в країні, що призводить до зменшення кількості позик та вкладів. У майбутньому через таке становище банки можуть вимагати додаткових заходів державної підтримки.

Ba1 - перший щабель спекулятивної категорії, який ще називають "сміттєвим". Ця категорія входить у неінвестиційний рівень. Це означає, що інвесторам не рекомендується вкладати кошти в ці фінансові інститути.

Раніше, 21 лютого, Moody's услід за іншим міжнародним агентством Standard&Poor’s знизило довгостроковий кредитний рейтинг Росії з інвестиційного рівня Baa3 до спекулятивного Ba1.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram