ГоловнаЕкономікаДержава

Українці збідніли до рівня 2006 року

Бідними вважають тих, хто витрачає більш ніж 60% сімейного бюджету на харчування.

Українці збідніли до рівня 2006 року
Фото: Макс Левин

До 2008 року рівень бідності в Україні знижувався, проте криза урвала цю позитивну тенденцію, і зараз Україна повернулася до рівня 2006 року.

Про це зі слів старшого програмного менеджера Програми розвитку ООН Катерини Рибальченко пише УНН.

"Українці мають значні проблеми з урівноваження власного бюджету. Бідними вважаються ті, які витрачають більш ніж 60% сімейного бюджету на харчування. За минулий рік відсоток таких людей в Україні зріс до 41,5%", - наголосила вона.

Рибальченко також повідомила, що останнім часом в Україні значно зріс відсоток людей, які недоїдають.

Бідність у нас поступово спадає, але якщо говорити відверто, то вона дуже близька до цифр десь постійно 22-24%— Сергій Тігіпко, віце-прем'єр-міністр

Нагадаємо, за даними Президента Віктора Януковича, за 2010-2011 роки доходи українців зросли на 24%, реальна зарплата - майже на 20%.

Тим часом міжнародні організації зараховують Україну до бідних держав. Зокрема, згідно зі свіжим звітом швейцарського банку Credit Suisse, українці ж біднішими за жителів багатьох країн Африки. Середній статок дорослого українця на середину 2012 року становив $3 251. Згідно з дослідженням компанії Allianz, Україна зайняла 49 місце в рейтингу з 52 країн за рівнем багатства населення. На одного українця, за підрахунками компанії, припадає в 150 разів менше грошей, ніж на одного швейцарця, де населення найбільш забезпечене у світі.

Середня зарплата в країні - трохи більше за 3 тис. грн на місяць.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram