ГлавнаяБлогиБлог Сергія Капліна

Як реформатори реформують та недовиреформуються

Слово «реформа» в нашій країні скоро буде матюком, а бути реформатором – стане не почесно, а ганебно. Корабель передових ініціатив у нас все частіше розбивається об сувору дійсність. Сьогодні в Раді проголосували закон «Про державну службу». В документі – непогана формула деполітизації бюрократичної машини, нарешті конкурсний, а не могоричево-хабарний відбір кадрів. Та все це може лишитися на папері або вкотре перетворитися на фарс.

Фото: Макс Левин

Згадайте люстрацію. Десять років тому помаранчеві носилися з нею як курка з яйцем, поки воно не протухло. Після Революції Гідності поняття реанімували, відбілили, понесли в маси. Маси повірили – дочекалися закону, але так і не побачили справжньої люстрації. Ну хіба що в смітниках. Хоча й в контейнери пересадили не всіх, хто цього заслуговує.

Сьогодні Мін’юст звітував - 48 тисяч чиновників проходять люстраційну перевірку. Тільки 700 нібито люстрували. А скільки небожителів високих кабінетів врятувались дарами щедрими від караючого меча?! А взагалі найкращий імунітет від люстрації – самому її очолити.

Гарна ідея, яка була поштовхом для Східної Німеччини та Польщі, в Україні призвела до колапсу та корупції. В результаті - скоро люструють авторів закону про люстрацію.

Можна прийняти 1001 революційно-реформаторський закон. Але, ці інструменти в руках чинного Парламенту, який є інструментом в руках олігархів, зрештою, дискредитують реформи як такі та приведуть до болючого розчарування.

В Україні треба докорінно міняти владу і Конституцію. 100 депутатів Ради, 7 міністрів, мінус обласні та райадміністрації, відкликання депутатів і ліквідація недоторканності, «вишка» за корупцію. І це тільки частина необхідних змін.

Тільки після цього в руки нових керівників держави можна давати таку грізну зброю, як нові закони. Інакше – за розчаруванням після провалу люстраціі, прийде чергове - від фіаско переформатування держслужби, а там поліція, податки… Люди остаточно зневіряться у реформах і вже ніколи реформатори не прийдуть до влади. А ми ж не хочемо підготувати ґрунт для повернення Яника?!

Сергій Каплін Сергій Каплін , Народний депутат, представник профспілок в Парламенті, лідер Партії простих людей
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook и Twitter