Антирейдерська операція уряду – на паузі. Бізнес об’єднується сам!

Кабмін затягує запуск антирейдерської міжвідомчої комісії на осінь. Ми ініціювали, наполягали на її створенні, але минув місяць і знову відклали. Такий дедлайн озвучив міністр юстиції України Павло Петренко. Звісно, добре, що влада нарешті почула голос бізнесу й побачила офіційне звернення депутатів. Погано інше – реально робити нічого ніхто не збирається. На це наштовхує оперативність уряду у створенні тієї ж таки комісії. На останньому засіданні Кабміну члени уряду мали проголосувати за її створення. З’явилася чи ні антирейдерська комісія хоча б на папері – наразі невідомо. Інформації про це немає ані на сайті уряду, ані Мін’юсту. Тому це схоже більше на спробу затягнути, покрити проколи корумпованихпрацівників правоохоронних органів та Мін’юсту, які часто є співучасниками реалізації рейдерських схем. Тим часом кількість постраждалих від рейдерства підприємств і далі зростає.

Фото: npu.gov.ua

Так, у селі Добре на Кіровоградщині одне з аграрних підприємств, ПСП імені Димитрова, захопили рейдери, прикриваючись підробленими документам. Поліція традиційно не діє і фактично є співучасником злочину.Є ще приклад. У результаті безпідставного рішення Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації при Мін’юсті (скасовано реєстрацію договорів оренди) в агрофірми «Перлина Поділля» намагаються відібрати майже 400 га землі.

Тож кількість атакованих рейдерами компаній росте, як гриби після дощу, а владі – хоч би що. Проста статистика з власного досвіду. З кінця червня цього року я вже неодноразово подаю офіційні депутатські звернення в НАБУ, ГПУ та Національну поліцію з переліком конкретних підприємств, які намагаються «віджати». Спочатку таких справ було сім. Нині – одинадцять. Постраждалі з п’яти областей: Кіровоградська - 4 випадки, Дніпропетровська – три, Миколаївська - два, Вінницька та Полтавська - по одному. Ось їхній повний перелік (дві останні справи додалися нещодавно й оновлений список направлений вчора до НАБУ):

ТОВ «НЕСТ» («Нові енергозберігаючі технології», Братський олійнопресовий завод, Миколаївська обл.);

ПАТ «Хорольський молококонсервний комбінат дитячих продуктів» (Полтавська обл.);

ФГ «ВОЛЯ» (Миколаївська обл.);

ПСП імені Димитрова (Кіровоградська обл.);

ТОВ «НИВА-2010» (Кіровоградська обл.);

ПСП «Богнер» (Кіровоградська обл.);

ФГ «Агроперспектива», ФГ «Матвєєв», ФОП «Матвєєв» (Кіровоградська обл.);

ПСП «Авангард» (Вінницька обл.);

ФГ «Сім Вітрів» (Дніпропетровська обл.);

ФГ «Дар» (Дніпропетровська обл.);

Агрофірма «Агростеп», ТОВ «Земля», ПСП «Відродження-1», ТОВ «Агростеп» (Дніпропетровська обл.).

Це не просто набір компаній. Все це – долі конкретних людей, деякі з них уже померли, відстоюючи своє право бути власником і господарем. Так сталося, наприклад, із керівником «Сім вітрів» та ПСП ім. Димитрова. Решту людей рейдери просто нахабно й цинічно б’ють та залякують. Тому підприємці вже не вірять пустим обіцянкам. Разом із громадським активістами, народними депутатами (я теж серед них) та іншими постраждалими люди формують свою платформу із захисту від рейдерства. Вона називається «Самооборона підприємців». Більше про неї можете дізнатися на їхній сторінці в ФБ, а про конкретні випадки - повідомляти на електронну пошту: revkoigor@gmail.com. Я закликаю всіх підприємців, які постраждали від дій рейдерів (у тому числі і тих, що «у погонах») приєднуватися до лав цієї організації та разом відстоювати права. Разом ми зможемо зупинити формування в Україні рейдерських ОЗГ та ефективно протидіяти незаконному тиску на бізнес.

Іван Мірошніченко Іван Мірошніченко , Народний депутат України
Читайте главные новости LB.ua в социальных сетях Facebook, Twitter и Telegram