ГоловнаСвіт

Активний лобіст України в Європі очолив одну з провідних партій Хорватії

Лубківський вважає, що Хорватія може стати одним з основних партнерів України в ЄС.

Активний лобіст України в Європі очолив одну з провідних партій Хорватії
Фото: Надано Маркіяном Лубківським

Хорватський політик Андрей Пленкович, який є активним лобістом України в Європі, очолив одну з найвпливовіших партій в країні - Хорватську демократичну співдружність.

Колишній посол України в Хорватії Маркіян Лубківський пише у своєму блозі на LB.ua, що Україні варто звернути на це увагу, тому що незабаром Пленкович може стати новим прем'єр-міністром Хорватії.

"За два останні роки депутат Європарламенту, голова делегації Європарламенту в Парламентському комітеті асоціації ЄС-Україна Андрей Пленкович здобув серед українців авторитет і повагу за активну і послідовну підтримку євроінтеграційних прагнень України, її суверенітету і територіальної цілісності. Хорват Пленкович добре знає і розуміє Україну: глибинно, а не поверхово. Будучи активним і важливим креатором європейської політики, він не завжди все може сказати публічно, а тим більше, зробити, але знаю не з розповідей, що він відданий друг України, для якої, з огляду на останні події, його подальша кар'єра і зростання можуть відкрити нові перспективи і набути ще більшого значення", - написав Лубківський.

Колишній посол зазначив, що нова функція Пленковича і його політична перспектива на тлі прийдешніх виборів у Хорватії відкривають для України шанси отримати впливового партнера на південному сході Європи.

"На моє глибоке переконання, серед країн-членів ЄС саме Хорватія на півдні, разом із Польщею на заході і Литвою на півночі Східної Європи, можуть і повинні стати справжніми стратегічними європейськими партнерами України", - пише Лубківський.

Нагадаємо, що наприкінці червня парламент Хорватії проголосував за саморозпуск, відкривши таким чином шлях до дострокових виборів. 16 червня хорватський парламент відправив у відставку прем'єр-міністра країни Тихомира Орешковича, який перебував при владі менш ніж півроку.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram