ГоловнаСвіт

Білорусь не дозволить вводити війська в Україну зі своєї території, - посол

У сусідній державі стверджують, що зміна влади - це внутрішня справа українського народу

Білорусь не дозволить вводити війська в Україну зі своєї території, - посол
Фото: suyarkov.com

Білорусь ніколи не вдасться до агресії, ніколи не дозволить іншим країнам з її території вводити війська на територію України.

Про це заявив посол Білорусі в Україні Валентин Величко в інтерв'ю щорічному науковому виданню "Україна дипломатична", яке публікує сайт МЗС Білорусі, передає "Радіо Свобода".

"Ми підтримуємо Україну як цілісну унітарну державу в рамках чинної Конституції, яка виключає федералізацію. Уряд Білорусі, а також представники посольства ніколи не говорили: нова влада, стара влада, що її зміна - це дуже погано, правильний, неправильний вибір народу. Це внутрішня справа українського народу. Тому ми будуємо двосторонні відносини, виходячи з високого почуття взаємоповаги", - зазначив Величко.

У Мінську проводяться постійні тристоронні консультативні зустрічі з урегулювання ситуації на сході України, нагадав він.

"Білорусь готова створити сприятливі умови для переговорів і консультацій з цього питання", - підкреслив Величко.

Крім того, дипломат зазначив, що білоруська сторона не змінює торгово-економічних відносин з Україною.

У грудні під час візиту до України президент Білорусі Олександр Лукашенко підкреслив, що Білорусь завжди була на боці миру в Україні. Раніше він закликав зупинити війну на Донбасі, а також звинувачував Росію в порушенні міжнародних угод під час анексії Криму і підтримці ДНР і ЛНР.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram