На тимчасово окупованій частині Запорізької області російські військові примушують керівництво цивільних лікарень укладати контракти з Міністерством оборони РФ.
Про це повідомляє рух опору «АТЕШ».
Ідеться не про повне вилучення лікарень під військові шпиталі, однак значну частину ресурсів — медичне обладнання, медикаменти, персонал і ліжковий фонд — окупанти планують спрямувати на лікування поранених військовослужбовців армії РФ.
Підпілля наголошує, що такі дії різко погіршують і без того критичну ситуацію з медичною допомогою для населення. На окупованих територіях фіксують величезні черги, нестачу лікарів, дефіцит ліків і обладнання, а переорієнтація лікарень під потреби російської армії ще більше обмежує доступ цивільних до життєво необхідного лікування.
У русі опору зазначають, що ці кроки свідчать не лише про складне становище російських сил на фронті, а й про чергове грубе порушення міжнародного гуманітарного права, коли цивільну інфраструктуру окупованих територій використовують для підтримки воєнної агресії.









