ГоловнаСуспільствоЖиття

"Укрзалізниця" пропонує купити швейцарські електрички за бюджетні кошти

Голова УЗ обговорив це питання з представниками бізнесу та виробників рухомого складу Швейцарії.

"Укрзалізниця" пропонує купити швейцарські електрички за бюджетні кошти
Фото: uz.gov.ua

"Укрзалізниця" вивчає можливість оновлення пасажирського рухомого складу із залученням іноземних виробників, зокрема - швейцарських компаній.

Про це повідомив в.о. голови правління компанії Іван Юрик під час зустрічі із представниками бізнесу та виробників рухомого складу Швейцаії.

Зокрема, із представниками компанії Stadler обговорювали можливість закупівлі електропоїздів та дизель-поїздів.

"Поїзди цього виробника вже позитивно зарекомендували себе на широкій колії. Зокрема, поїзди виробництва цієї компанії успішно використовуються білоруською залізницею для організації міської електрички та регіональних перевезень. Ми зацікавлені у співпраці зі Stadler, але приміські перевезення є для Укрзалізниці надзбитковими. Тому ми намагаємось прийти до європейської моделі придбання рухомого складу та пропонуємо органам державної влади розглянути фінансування за рахунок бюджетних коштів", - наголосив Юрик.

За його словами, поїзди виробництва Stadler також можуть бути задіяні для реалізації проєкту Kyiv City Express - міської електрички Києва.

"Важливим елементом у реалізації програми оновлення рухомого складу проекту Kyiv City Express має стати участь у її фінансуванні місцевої влади міста Києва та державного бюджету, оскільки ця послуга надається населенню державою. Наразі ми ведемо переговори з усіма причетними органами державної влади, аби якомога швидше запустити цей проект", - резюмував очільник "УЗ".

Нагадаємо, у червні президент Володимир Зеленський доручив в рамках боротьби з коронавірусів закупити електрички з кондиціонером.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram