ГоловнаСуспільствоЖиття

Мінкульт перерахував культурні цінності в постійному користуванні Києво-Печерської лаври

Вони не виведені з власності держави.

Мінкульт перерахував культурні цінності в постійному користуванні Києво-Печерської лаври
Тамара Мазур
Фото: Макс Требухов

829 предметів з музейного фонду України були передані Києво-Печерському монастирю в постійне користування з 1988 по 2000 рік. Про це в інтерв'ю LB.ua повідомила заступниця міністра культури Тамара Мазур.

"Інші культурні цінності (829 предметів) були передані монастирю в постійне користування з кінця 80-х до початку двохтисячних декількома документами. Заповідник тоді перебував у підпорядкуванні Київської міської державної адміністрації. Відтоді до обов'язків працівників заповідника не входила перевірка таких цінностей. Але вони перебувають у державній власності, тому заповідник таки моніторив їх стан", - сказала вона.

Мазур уточнила, що лише одну чи дві одиниці (зокрема Кивот - священна посудина, в якій зберігаються Святі Дари - Тіло і Кров Христові, що використовуються для причастя) передано монастирю в користування на один-два роки.

"Значна частина культурних цінностей була передана монастирю в постійне користування. Але вони не були виведені з власності держави і не втратили свій статус, а лише були виключені з облікових книг заповідника. Разом із тим держава може висувати претензії тому, кому були передані культурні цінності, просити надавати інформацію про їхнє місцезнаходження, стан збереження тощо", - додала Мазур.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram