ГоловнаСуспільствоЖиття

Україна готує ще один прохід суден через Керченську протоку із залученням міжнародних партнерів, - Турчинов

"Росія підібгає хвіст і не ризикне агресивно діяти".

Україна готує ще один прохід суден через Керченську протоку із залученням міжнародних партнерів, - Турчинов
Керченський мост
Фото: EPA/UPG

Секретар національної безпеки і оборони Олександр Турчинов повідомив, що Україна планує здійснити новий прохід кораблів через Керченську протоку із залученням міжнародних партнерів.

Про це він заявив в інтерв'ю "ВВС Україна".

"Так. Це для нас принципово. Якщо ми зупинимося і відступимо, то Росія фактично виконає своє завдання із захоплення Азовського моря, пред'явить світу нею визначені нові морські кордони в Чорному морі, де-факто легалізувавши окупацію Криму", - сказав Турчинов, відповідаючи на питання про те, чи будуть українські військові кораблі ще раз намагатися пройти через Керченську протоку.

Секретар РНБО підкреслив, що з цим питанням не можна зволікати.

"Ми пропонуємо і нашим партнерам узяти участь у цьому проході з українських чорноморських портів в українські порти на Азовському узбережжі", - додав Турчинов.

За його словами, Україна також має намір запросити взяти участь у цьому проході представників ОБСЄ й інших міжнародних організацій, в тому числі НАТО.

"Це було б дуже логічно. Щоб кораблі НАТО, запрошені нами в порти Азовського моря, довели, що Росія повинна рахуватися з міжнародним правом. Поки що така наша ініціатива не отримала відповіді. Але я сподіваюся, що під час наступного проходу українських військових кораблів через Керченську протоку вони хоча б відправлять до нас своїх спостерігачів", - сказав Турчинов.

Він також прокоментував імовірність захоплення Росією представників НАТО і ОБСЄ.

"Коли до цього питання буде прикута увага провідних країн світу, Росія підібгає хвіст і не ризикне агресивно діяти. Але якщо залишити напризволяще ситуацію, яка розгортається навколо Керченської протоки, якщо наші моряки не будуть негайно звільнені з полону, тоді цивілізований світ фактично визнає, що Росія має право на будь-яку агресію, на будь-які зміни кордонів, і не буде нести відповідальності за ці дії!" - заявив Турчинов.

"Давайте говорити чесно - Росію засудили, але не покарали. Після такої агресії повинні бути значно посилені санкції, вжиті відповідні заходи проти російського флоту по всьому світу, інакше такі дії будуть ще більш кривавими і небезпечними не тільки для України, а й для інших країн", - додав секретар РНБО.

Нагадаємо, 25 листопада Росія із застосуванням зброї захопила біля Керченської протоки три українські судна (буксир "Яни Капу" і два катери "Бердянськ" і "Нікополь") з екіпажами (24 людини). Троє моряків отримали поранення. 27-28 листопада суд Сімферополя заарештував усіх полонених до 25 січня 2019 року.

Україна проінформувала про агресію РФ у Керченській протоці трибунал ООН з морського права. Також Україна готує позов до міжнародного суду ООН.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram