ГоловнаСуспільствоВійна

Генштаб закликав не використовувати інтернет-месенджери в зоні бойових дій

"Усі ці дані можуть бути використані проти наших військових".

Генштаб закликав не використовувати інтернет-месенджери в зоні бойових дій
Мессендер Telegram
Фото: РБК

Генеральний штаб Збройних сил закликає військовослужбовців не використовувати інтернет-месенджери в зоні бойових дій на Донбасі.

Про це заявив на брифінгу начальник військ зв'язку Володимир Рапко.

"У месенджерів типу Telegram і Viber сервери розміщено в Росії, і в принципі на них усе й залишається, а у WhatsApp і Skipe - залишається на серверах у США. ...Якщо ви відкрили Мессенжер і працюєте в ньому, то в ньому вже є цілком усі дані про вас. Усі ці дані можуть бути використані проти наших військових, про що ми їм і говоримо", - сказав генерал.

Він також розповів про небезпеку телефонів Iphone.

"Якщо ви, наприклад, хоч один раз взяли Iphone і натиснули відбиток пальця, повірте, цей Iphone уже вас давно сфотографував, і ваші відбитки вже є в базі даних", - сказав Рапко.

Таким чином, Генштаб посилив роз'яснювальну роботу серед військових про небезпеку використання власного мобільного телефону в зоні бойових дій, а також про неприпустимість фотографування з прив'язкою до геолокації.

Нагадаємо, про те, що у бійців потрібно забрати мобільні телефони, у Міноборони говорили ще наприкінці літа 2014 року, під час першого наступу російських військ.

У травні 2015 року Верховна Рада ухвалила за основу два законопроекти, які обмежують використання  мобільних телефонів у зоні проведення антитерористичної операції.     

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram