ГоловнаСуспільствоПодії

У Львові затримали чотирьох осіб біля Меморіалу орлят

Група молодих людей пошкодила захисні конструкції скандальних левів.

У Львові затримали чотирьох осіб біля Меморіалу орлят
Мемориал Львовских орлят на Лычаковском кладбище, Львов
Фото: general-kosmosa.livejournal.com

У неділю, 9 грудня, охорона Личаківського кладовища у Львові затримала чотирьох осіб за пошкодження конструкцій навколо скульптур левів на території Меморіалу орлят.

Про це повідомила прес-служба мерії.

За даними керівника Личаківського кладовища Михайла Нагая, 9 грудня близько 14:50 охорона на камерах відеоспостереження зафіксувала невідомих молодих людей, які намагалися пошкодити конструкції левів.

"Цих чотирьох молодих людей затримали, з ними працює поліція. Пошкодження на конструкціях незначні, виламано шматок площею приблизно 35 см", - заявив директор кладовища Михайло Нагай.

Нагадаємо, що дві історичні скульптури левів, які вивезли з кладовища в 70-х роках, повернули на місце в грудні 2015 року. Це призвело до політичного скандалу, оскільки перевезення левів здійснили з ініціативи польського міністерства культури без узгодження з відповідними українськими органами влади.

Через це скульптури закрили дерев'яними щитами.

Останнім часом щити кілька разів ламали. Востаннє - в кінці листопада.

Меморіал орлят - польський військовий пам'ятник у Львові. "Орлята" - це учасники боїв проти ЗУНР і проти більшовиків. Вони були поховані на кладовищі захисників Львова, яке є частиною Личаківського кладовища. 24 червня 2005 року Меморіал орлят відкрили за участю екс-президента Віктора Ющенка і його тодішнього польського колеги Олександра Кваснєвського.

Читайте головні новини LB.ua в соціальних мережах Facebook, Twitter і Telegram